Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember azért nem értheti...

Az ember azért nem értheti meg az örökké szót, mert valaki egyszer kitalálta az idő fogalmát? Mert ha úgy vesszük nincs idő, az csak egy fogalom. DE ha mint fogalmat nézzük akkor mikor volt az idő kezdete és mikor lesz a vége?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát kicsit zavaros. Azért vannak, akik értik az örökké fogalmát. Pont azt jelenti, hogy az idő mindkét irányban végtelen. Ezért az utolsó kérdés értelmetlen.

Az idő fogalmát ne m"valaki kitalálta". ez úgy hangzik, mintha valami öncélú szórakozás lett volna. Nem, az ember a története során egyszer csak rájött, hogy a dolgok rendben való kezelésére, áttekintésére szüksége van az idő fogalmára. És használni kezdte minden különösebb belegondolás nélkül. Persze az idők során sok egyéb dolog is megvilágosodott számára, ezzel együtt az időfogalmat is egyre sokrétűbbnek látja.

Igen, létezik egy filozófiai irányzat,amely szerint nincs idő - és ezzel együtt se élet, se anyag, se más. Ez csak az ember szubjektív érzete. Eddig rendben, csak minek ide az ember. Az is anyag,az is csak "fogalom" - na de ha nincs ember se, akkor vajon kinek a fogalma?

2014. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az idő a létezéssel, illetve a változással kapcsolatos fogalom. Azóta van vagy lehet idő, mióta létezés és annak változása (időben zajló ezért idővel mérhető mozgásállapota) is van, és addig is tart, míg ez a kettő tényező együttesen fennáll.
2014. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de telikabat sem azert kell, mert valaki egyszer kitalalta a hideg fogalmat. Az ido egy primer eszleles, mindegy hogyan nevezzuk, mindenki tapasztalja, hogy a dolgok valtoznak, a vilagban vannak periodikus valtozasok (mint a nappal-ejjel), meg nem periodikus valtozasok (valaki megszuletik, felno, meghal). Az is nyilvanvalo, hogy ezek a valtozasok egymassal szinkronba hozhatoak, azaz pl egy kisbaba megszuleteseig mindig tobbe-kevesbe ugyanannyiszor jon fel es nyugszik le a nap.


A vegtelent meg azert nem ertjuk, mert az agyunk eredetileg veges dolgok befogadasara es azokkal valo mukodesre lett kitalalva. Tiz mamut, husz harcos, ilyesmi. Amikor valamibe belegondolunk, megprobaljuk az elejetol a vegeig felfogni, befogadni az agyunkba. Na ez a vegtelennel nem megy, ezert ha meg is probaljuk, akkor is borzongva abbahagyjuk. Ezert adtunk neki egy nevet, egy affele “dobozt”, abban tartjuk, es nem igazan nyitjuk ki.

2014. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Athlon77 ***** válasza:
Ha történik valami, van idő. Ha nem történik semmi nincs idő, ugyanis nincs mihez viszonyítani.
2014. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Egy dolog csak az idő és a tér metszéspontjában jön létre vagy tapasztalható meg. Ez olyan magából adódó tény mint a dimenzió hármassága. Ezen nem volt mit kitalálni mert az idők "hajnalán" az őseink is szembesültek vele. Később már feltisztult tudattal az ember elgondolkodott rajta és filozófia tétellé tette.
2014. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!