A 60-as évek óta miért nem küldtek több embert egy másik planétára?
Igen, kevés a pénzük... Másra is lehet ám költeni, ha felesleg van. Akkor mennek ki az űrbe, ha annak oka van, ha az előbb-utóbb valamilyen módon megtérül. Például technológiai fejlődésben, tudományok előrelépésében.
Iszonyú drága ám valamit feljuttatni olyan magasra, és az emberek nem éppen a könnyű, és igénytelen rakományok közé tartoznak.
Igen, vélhetően a pénz miatt. Meg most nincs hidegháború.
Akkoriban nem véletlenül mentek: versengtek a ruszkik meg az amcsik. Gyakorlatilag egy farokméregetés volt, az amcsik nyertek is, s ha jól tudom, a Szovjetunió e miatt is bomlott fel: nem bírta volna tartani a versenyt, ha az amcsiknak lettek volna űrfegyvereik.
A Marsra mennének, csak éppen nincs hozzá pénz. A Holdra menni meg igazából fölösleges, hoztunk haza kőzetmintát, pakoltak le egy rakat tudományos műszert - ezenkívül ott már nincs nagyon semmi, amit lehetne csinálni (bányászatot kivéve - de az túl költséges, és nagyságrendekkel drágább lenne onnan bármit ide hozni. Ez még a jövő zenéje).
És jelenleg nincs olyan nemzet, aki bele tudna ölni elég pénzt a Holdra szállásba. A hidegháború alatt az amerikaik dalolva fizették az extra adót, hogy leverjék a kommunistákat. Miután ez megtörtént, egészen gyorsan elkezdett az egész érdektelenségbe fulladni, így kénytelenek voltak visszavágni a költségeket (meg átnyomni a hadseregbe - a katonai költségvetésből a Nasa-nak már állandó Mars bázisa lenne...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!