Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ennek a trükknek a magyaráz...

Mi ennek a trükknek a magyarázata?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=4tbwX9aAFWs


gondolkoztam és nem tudom xd mágnes van a ruha alatt ? valaki ? értelmes válaszokat pls !



2014. szept. 2. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy vékony lap, amit hátulról mozgatnak és azon van a lány.

Ügyesen mindig kinyújtja a kezét, hogy pont takarja a lapot meg a rudat, ami mozgatja.

Az sem véletlen, hogy kétszer viszi át rajta a hullahopp karikát, mert a lapot tartó rúd akadályozza, és ezért csak ezzel a trükkös kétszeres átvivéssel tudja megoldani.


PS.: Nem én vagyok ilyen okos, A nagy mágusok kulisszatitkaiban mutatta meg az Álarcos Mágus a trükk megoldását.

2014. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


https://www.youtube.com/watch?v=OAHsY_w4lcM

Itt láthatod magad is a trükk leleplezését videón.

2014. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1:25-nél kilátszik a tartó a jobb keze felett, ahol a zakó véget ér.
2014. szept. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Itt láthatod magad is a trükk leleplezését videón."


Ezen a videón pont egy másik levitációt leplez le a maszkos mágus, de ezt (pontosabban egy hasonlót) is megcsinálta egy másik adásban.

Itt a maszkos mágus emelője a háttértakarás mögött van, a pink bűvész emelője pedig a színpadon van, és a bűvész takarja el a saját testével.


A kérdező videójában a következőt kell figyelni:


Mielőtt a pink ruhás bűvész beáll az állvány mögé, világosan látszik, hogy az állvány mögött van egy fekete oszlop. Ez az emelő. (A ravasz háttér miatt olyan, mintha csak egy fekete csík lenne a világító háttéren.) A bűvész a bal lábát az emelő elé teszi és végig takarja vele. Az emelőt távolról működteti a bűvész segédje, azon a kábelen keresztül, ami látszólag csak a ventilátort látja el árammal.

Az emelő a bűvész háta mögött van, de egy csuklós kar a bűvész teste mellett előrenyúlik, és egy lapban végződik, amin a lány fekszik. Az állvány igazából nem tart semmit, csak dekoráció. Miután a bűvész az állványt eltávolítja, a lány csak ezen a lapon fekszik, ami a bűvész háta mögül nyúlik elő.

Mikor a bűvész a lányt a teste körül megpörgeti, egyszerűen ezt a csuklós kart forgatja át a teste mögött a másik oldalára. Az előrenyúló kart folyamatosan takarja mindkét oldalon a karjával, de ha jobban nézed, teljesen jól látható. Rózsaszín anyaggal van az is fedve, mint a bűvész karja.


A karikát - ahogy a válaszoló kolléga is találóan megjegyezte - ravaszul húzza át a lány körül, pont kikerüli vele azt a kart, ami tartja a lányt.


Nagyon jó illúzió, szeretem a levitációkat, és a saját testes takarás nagyon ötletes. Nem kell hozzá se zsinórpadlás, se kábelek, sem túl közeli háttértakarás, a színpad közepén is elő lehet adni.


"és nem tudom xd mágnes van a ruha alatt ?"


Na ezért viszont fekete pont jár (de nem csak Neked, mert sok laikus néző gyanít a levitációk mögött mágnest - tévesen), mert mit tanultunk a mágneses kölcsönhatás távolság-erő összefüggéséról a suliban, na mit...? ;) Na ugye, hogy ugye. :)

2014. szept. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Igen, valóban nem 100%-ig azonos, csak az alapja ugyanaz.


Közben megtaláltam a másik hasonló Álarcos Mágus trükköt, ennek a kettőnek a kombinációja a kérdező által linkelt trükk.


https://www.youtube.com/watch?v=F64L4CtGshw

2014. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!