Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem próbálkoztak élethűb...

Miért nem próbálkoztak élethűbb megjelenítésre?

Figyelt kérdés
a középkori krónikákban lévő rajzok miért egysíkúak? ha már olyan fontos dolog volt valami hogy rajz készült róla egy könyvben és voltak művészek miért nem próbálkoztak élethűbb megjelenítésekkel?
2014. aug. 18. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Ha tanultál egy kevéske művészettörténetet, gondolom tisztában vagy vele, hogy miképp fejlődött az ábrázolástechnika az évszázadok során. Amíg nem rajzolt senki Mona Lisa szintű portrékat, addig nem is tudta senki, hogy milyen is az. Ők a kornak megfelelő legélethűbb megjelenítést alkalmazták, de egyszerűen nem tudták más nézőpontokból elképzelni, hogy miképp lehetne jobban papírra vetni. Szobrászatban nyílván nem volt ilyen probléma, de a teret érzékeltetni ma is csak jó művészek tudják 2 dimenzióban. De az is elég, ha a saját gyermekkori rajzaidat végignézed: oviban még gondolom nem tudtál volna 3D-s kockát rajzolni, s ha nem tanítja meg senki, ma sem tudnál. Kellett valaki, aki először alkalmazza ezeket a módszereket, s csak utána indulhatott terjedésnek az alkalmazása.
2014. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem voltak ilyenek csak feledésbe merültek megsemmisültek.. Nehogy elhidd már hogy azok amik a történelem könyvekbe találhatók eredeti akkori képek..

Valaki írt egy könyvet és illusztrált hozzá képeket.

Akkoriban sok szabadidelyük volt az embereknek és festészettel zenével ivászattal töltötték. Volt időlyuk gyakorolni. És ahhoz nem kellett semmilyen technikai feltétel csak egy ecset meg egy vászon.

Minden nagy uralkodónak volt pár portréja csak a háburúk napos szinten keletkeztek részben azért mert unatkoztak.. És hát egy egy csata után felégettek ezt azt a vesztes fél udvarában.. Gondolom a képekkel kezdték.. Talán néhány freskó maradhatott meg.. de az inkább dísz mint sem kép.

2014. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét válaszban van értelem de, szerintem főképpen az ábrázolástechnika miatt.

A kézzel írt könyvek miniatúráiban más volt a cél, inkább csak a könyvek kalligrafikus díszítéséhez járultak a képek, később a nyomtatás során a nyomtatási technika a rézmetszetek alkalmazására szorítkozott, hiszen akkoriban egy Rembrandt képet még nem tudtak kinyomtatni.

Ettől kezdve szokás is lett az ilyen jellegű ábrázolás a régies művekben.

2014. aug. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!