Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik próbálkoztak már regényír...

Akik próbálkoztak már regényírással, hogy kezdték el?

Figyelt kérdés

A barátnőm szeretne regényt írni és egy kis segítségre lenne szüksége. Az alapkoncepció megvan, csak azt nem tudja, hogy miként kezdjen neki az írásnak/ mi legyen a regény kezdete.

Előre is köszi minden segítséget!:)



2014. júl. 9. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én sci-fi/thriller/drámával foglalatoskodom már 4 éve, elsõnek a szereplõket dolgoztam ki, majd a helyszíneket ha úgy tetszik a világokat, a cselekmény csak majd ez után következik, persze már így is többszáz oldal, de annak nagyrésze csak nekem szól, hogy ismerjem a világomat és majd ha regénnyé varázsolom, ne legyenek benne logikai hibák...
2014. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, ha megvan egy sztori a fejemben akkor átgondolom és írom ahogy jön. Nem biztos, hogy ez a legjobb, de szerintem ez csak azért van, mert egyszerre többet is írok.
2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kidolgoztam egy helyszínt, a főszereplőket és pár mellékszereplőt. Aztán egy átlagos nappal elindítottam a regényt, ami közben megismerhettük az egyik főszereplőt úgy nagyjából, és ezután elindult a cselekmény.

A többi meg jött később, új helyszínek, a mellékszereplők és főszereplők háttértörténete szépen lassan előtűnt a történet írása közben. A teljes világot és ilyesmiket csak pár fejezet után dolgoztam ki. Így lett egy alap, amit később átolvastam, finomítottam.

Szerintem kezdésnek mindenképpen az alap főszereplők részletes kidolgozása és egy szintén részletesen kidolgozott helyszín (falu, város, metróállomás, akármi) kell, ezekkel a legkönnyebb kezdeni. Aztán a történet innen elindul, és jön a többi.

Fantasy-t írok amúgy.

2014. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#előző vagyok

Az is jó még hogy rögtön az események közepébe (in medias res) indítani. Ehhez is kell amit az előbb leírtam. Ha tudod mi az alapkoncepció és megírod tudok adni ötleteket.

2014. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első regénynél azt szokták mondani, azokból a könyvekből vegyen az ember mintát, amire hasonlítanai akar. Az első úgyis csak gyakorlópálya, akkor meg érdemes "biztos alapokon" gyakorolni. (Plusz ezzel rengeteget lehet tanulni a tanulás folyamatáról.)

Egyébként vázlat, hópehely-módszer, ha van egy kis háttértudás (pl. novellákat már írt). Ez gyors és a logikai buktatókat javarászt kiszorítja. (Viszont gyakorlat nélkül az eredmény siralmas lesz.) Erre rákereshettek, a neten bővebben fogalmaz, mint én. :)

Ha ez nem működőképes, akkor is sokat segít egy vázlat, a szereplők részeletes kidolgozása (háttér, motivációk, jellemek stb.), mert e mentén egyszerűbb az írás. Viszont akkor érdemes lineárisan haladni, vagyis A pontból B-be, a végkifejlet felé, felesleges kitérőket lenyesve. Az egyik válaszadó említette az "átlagos nappal kezdést" - biztonsági megoldás, de unalmas, sablon. Ettől még alkalmazható, első mű úgysem lesz tökéletes.

Sokat segít, ha van egy erős (jól megírt) főszereplő, és vele kezdődik a mű. Rajta van a fókusz, még akkor is, ha a világ megváltása a lényeg. Egy kellően szerethető, esendő főhős el tudja vinni a hátán a gyengécske sztorit is. (Ehhez nem kell "átlagos nap", sőt, általában nem átlagos nappal kezdődnek a regények.)

2014. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2014. júl. 15. 09:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Én először fejben átgondoltam az egész történetet. Aztán elkezdtem jellemezni a szereplőket, és ezeket leírni. Aztán átgondoltam, hogy hogy kezdjem. Nem akartam semmilyen leírással indítani, úgy csináltam, hogy az eleje is izgalmas legyen. Pl. az egyik főszereplőt már a második oldalon ki akarják nyírni. Utána már minden jön magától.
2014. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
írjon olyanrol, amirol mas nem..peldaul a kulazasrol, vagy a hugyalasrol, akar a fingasrol
2014. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hópehely-módszerrel. Nézz(etek) utána, mert nagyon hasznos!
2014. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!