Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A villámolvasás működő és...

A villámolvasás működő és elsajátítható technika? Reál anyagok tanulásához (pl kémia) használható, vagy csak újságcikkekhez jó?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, hogy nem a gyorsolvasásról, hanem az agyknotrollos teljes elmés olvasásról kérdezek.

De mennyi marad meg az így olvasottakból, és mennyire áll össze a kép? Lehet így biológiát, kémiát, matekot tanulni?

Olyanról is hallottam, hogy ezzel a módszerrel valakik pl folyamatábrákat jegyeznek meg úgy, hogy "lefényképezik" az elméjükkel, és amikor kell, azt előveszik. Én nem vagyok biztos abban, hogy ezt szeretném így alkalmazni, mivel alapvetően az értő tanulás híve vagyok. Viszont szakot váltottam, és szeretném minél gyorsabban behozni az emiatt felmerülő lemaradásomat.


A villámolvasás kevésbé vizuális típusú embereknek is megtanulható?



2014. aug. 6. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

"Hangsúlyozom, hogy nem a gyorsolvasásról, hanem az agyknotrollos teljes elmés olvasásról kérdezek. "


Ha így van, akkor a kérdés a Tudomáűnyok helyett az Ezotériába való.


"De mennyi marad meg az így olvasottakból, és mennyire áll össze a kép?"


Attól függ, mennyire gyorsan "villámolvasol". Minél gyorsabban, annál kevesebb marad meg az olvasottakból.

Persze a rögzítés sebessége is gyorsulhat, de ennek sebessége és minősége messze nem áll arányban az olvasás sebességével.


"Lehet így biológiát, kémiát, matekot tanulni? "


Lehet, de jó eséllyel lassabban és kevésbé maradandóan, mint a lassú, de figyelmes, értelmező olvasással.

2014. aug. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Közben olvastam arról, hogy a villámolvasás kitalálója, bár 1 sec/oldal sebességgel olvas, de 74%-os megértéssel, ami szerintem legfeljebb újságcikkek vagy minket kevéssé érdeklő kötelező olvasmányok gyors letudására elegendő (illetve fórumok átnézésére).

2014. aug. 7. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!