Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet 3D nyomtatóval Ferrarit...

Lehet 3D nyomtatóval Ferrarit csinálni ami működik?

Figyelt kérdés

2014. aug. 1. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, műanyagot nyomtat a 3d nyomtató, tehát ha a motort is abból nyomtatod, akkor az első beindításnál szét fog olvadni. Meg amúgy is vannak olyan alkatrészek (pl kábelek) amiket nem lehet nyomtatni.

De javítsatok ki, ha tévedek, nem vagyok annyira otthon a témában, csak néhány hírt olvastam róla.

2014. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert múltkor a tévében láttam, hogy házat nyomtattak. (nem műanyagból)
2014. aug. 1. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi technologiaval nem lehet.


3D nyomtatas alatt egy sor kulonfele technologiat ertunk, van amelyik muanyag alapanyagot hasznal, van amelyik femet, de a vegeredmeny nem kozeliti meg a hagyomanyos gyartastechnologiaval eloallitott alkatreszek mechanikai tulajdonsagait.


3D-nyomtatoval ma lehet egy olyan autonak latszo targyat csinalni, ami ugy nez ki nagyjabol mint egy Ferrari, de attol meg nem lesz az. Radasul ha minden alkatreszet ilyen eljarassal allitod elo, akkor a vegeredmeny dragabb lesz mint ha vettel volna a szalonban egy igazit.

2014. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Már nyomtatnak autót is.

Most még protóban ,de tervezik a szériát is.

De persze nem kompletten.

Karosszéria, műszerfal elemek, egyéb műanyagok.

Motornak csak a szintén műanyag elemei esélyesek, de szériaként az sokkal olcsóbb fröccsöntve.

A motor, a felfüggesztés, gyűrődő zóna elemek, elektronikák nem oldhatók meg nyomtatással, mert vagy fémek, vagy kompozitok.

2014. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!