Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyes emberek honnan tudják...

Egyes emberek honnan tudják 100% ra biztosan, hogy 3.8 milliárd éve mikor az ősóceánok kialakultak, nem egy földönkívüli űrhajó "szennyezte" be a földet, és így "indult" el az élet a földön?

Figyelt kérdés
Ugye a tudomány annyit tud,hogy az élet a földönkívülről jött,sok elmélet van.Marsról,aszteroida stb.Nem kell egyből az ufológiára gondolni,se a paleonasztronautikára(bocs nemtudom hogykell írni).Ugye errel kell vigyázni az embereknek is,hogy földi organizmusokkal ne szennyezze be a marsot.De valószínű már megtörtént,csak az a kérdés,túl élte e a hosszú űrutazást.Én arra gondolok éppen,hogy 3.8 milliárd éve,mikor a föld már "alkalmas volt az élet befogadására" leszállt egy űrhajó a földön,ekkor törént a szennyeződés,és elment nyom nélkül.
2014. júl. 31. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye a tudomány annyit tud,hogy az élet a földönkívülről jött,"


A tudomány sosem mondott ilyet. Egy lehetőség ez, egy másik pedig az, hogy itt a Földön alakult ki. Mindkettőt evidenciában tartja, amíg valamelyik be nem bizonyosodik.

2014. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan nem tudjuk.


De Occam-borotvája alapján ezt az elméletet eldobhatjuk, amíg nincs rá bizonyíték, ugyanis:


Ezzel feltételezed azt, hogy a földi élet nem alakulhatott ki magától. Viszont, felveted, hogy valahol máshol kialakult az élet - ezzel eljutunk arra, hogy valahol, valamikor, önmagától ki kellett alakulnia az életnek (különben kik voltak az első szennyezők?) Amennyiben valahol kialakult az élet, akkor a földi élet miért nem alakulhatott ki?


Tehát megállapíthatjuk, hogy az élet nagy eséllyel képes kialakulni magától - akkor miért kell berakni egy kevésbé valószínű esetet, amikor magától is létrejöhetett volna?


Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a földi nem "külső" forrásból származik, de mivel erre bizonyíték nincs, arra viszont van, hogy a magától kialakulhatott, így a kevésbé valószínű verziót eldobhatjuk, amíg nincsen rá semmilyen utalás vagy bizonyíték.

2014. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

"elment nyom nélkül"

Tudod, a tudomány abban különbözik az ezotériától, hogy ilyen hülyeségekkel nem foglalkozik.

1: valami nyom kellett volna, hogy maradjon.

2: tegyük fel, hogy ez igaz. Akkor hogyan kutatható? Mit keresel, miféle kísérletet végzel?

Az, hogy az élet a Földön alakult ki, kutatható.

Az, hogy a világűrben (viszonylag közel hozzánk) - szintén kutatható.

3: ha egy másik bolygón alakult ki az élet, akkor:

- hogyan? Ugyanúgy nem tudjuk.

- hol van most az a bolygó?

- hol vannak ezek a lények? 4 milliárd év alatt benépesítették volna az egész galaxist. Főleg, mert nyilván nem csak erre az egy szál bolygóra hozták volna el az életet.

- miért nem maradtak itt, vagy legalább a közelben? Miért nem hoztak létre bázisokat?

- miért nem kellett nekik a Föld... ugyanakkor miért népesítették be úgy, hogy azóta ide se néztek?


Annyira nem életszerű a feltevésed, hogy foglalkozni sem nagyon kell vele. Még, ha valami miatt lehetne, akkor sem nagyon lenne értelme ezt kutatni.

2014. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

"- hol vannak ezek a lények? 4 milliárd év alatt benépesítették volna az egész galaxist. Főleg, mert nyilván nem csak erre az egy szál bolygóra hozták volna el az életet. "


Ha léteztek, minden bizonnyal nem csak a Földre hozták el az életet. De miért ne vihették volna el más bolygókra is? A Naprendszerben egyetlen bolygó van, amelyiken az általunk ismert élet biztosan létezik. Ha csillagok esetében is fennáll ez az arány, akkor 8-10 csillag közül egy, amelyiknek vannak életre alkalmas bolygói. Még a legközelebbi bolygó is oly messze van, hogy eszközt kellett küldenünk oda, hogy eldönthessük, van-e rajta élet, és még így sem vagyunk biztosak az eredményben; akkor egy sok nagyságrenddel messzebbi csillag bolygóiról hogyan is tudnánk eldönteni, hogy létezik-e rajta élet? Bizonyos faktorok alapján gyaníthatjuk, hogy alkalmas lehet-e életre, de még ezt sem tudjuk ma még egyértelműen eldönteni. Szóval még az is lehet, hogy a legközelebbi csillag valamely bolygóján virágzó flóra és fauna tenyészik, nekünk pedig halványlila gőzünk sincs erről, mert nem állunk még olyan szinten, hogy ezt minden kétséget kizáróan eldönthessük. Akkor vajon mi a helyzet a néhányszáz fényévnyire lévő csillagokkal? Már ezer fényéven belül is többezer csillag létezik!


Ezzel nem azt mondom, hogy biztosan van élet a közelben, de ha valóban idegenek hozták ide az élet csíráit, akkor elvihették más, relatíve közeli bolygókra is, és erről nekünk akkor sem lenne halványlila gőzünk sem, ha valóban így történt volna. Még sok felfedezés vár az emberiségre, hogy ilyen mélységben nézelődhessen akárcsak a közvetlen környezetében is.

2014. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sceptic ennek ellenére mégis sokan megmondják az igazságot:)Ez is a kérdés,hogy miért vannak ilyen okos emberek.
2014. aug. 1. 00:38
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdés valójában az,milyen alapon mondanak "biztosan nemet",az olyan elméletekre amik lehetségesek,de nem bizonyíthatók.
2014. aug. 1. 00:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak egy példa:Biztosan tutira nem léteznek féregjáratok.Bizonyítani nem tudom,de biztos nincs.
2014. aug. 1. 00:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan alapon, hogy nem kompetensek a témában annyira, hogy komolyabban belemélyedve számukra is elfogadható cáfolatot találjanak benne :) Így aztán rámondják, mert valami álláspontot kialakítani magadban sokkal könnyebb, mint elmélyedni a témában és tüzetesebben is megvizsgálni, értelmezni azt. Még akkor is, ha az az álláspont hibás.
2014. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, érted te ezt, hoztál is egy jó példát :D
2014. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok 100 fényévnyire próbálunk most úgy kutatni intelligens élet után, hogy a bolygó légkörének szennyezését vizsgáljuk.

Közeli (pár 10 fényév) bolygóknál erről már régen tudnánk.

2014. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!