A delokalizált elektronfelhőnél az anyagnak 1 nagy elektronfelhője van vagy meg van ugyan úgy az atomoknak az elektronfelhője csak mivel azoknak van metszete ezért könnyedén átugranak a másikra?
Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 01:45
1/4 A kérdező kommentje:
Ha egy ilyen elektronfelhő nyel el energiát (pl.: fotont) akkor mi történik?
2014. júl. 7. 01:47
2/4 anonim válasza:
Ilyenkor ezek az elektronok közösek. Mindegyik atommag körül ott tartózkodnak, nem csak egyhez kötődnek.
Az alattuk levő elektronok természetesen csak a saját atommagjukhoz tartoznak.
Ha egy ilyen elektron energiát nyel el, akkor szintén magasabb pályára ugrik (csak, mivel itt nagyon kicsik a távolságok, egészen kevés energiát is el tud nyelni).
3/4 anonim válasza:
Kis kiegészítés: csak a vegyérték elektronok alkotják az elektronfelhőt, és az alsóbb elektronhéjakon levő elektronok maradnak a saját atomuk körüli pályán. Tehát mindenki be be egy kicsit a közösbe.
4/4 anonim válasza:
Viszont az elektronok nem megkülönböztethetők, tehát nincs olyan, hogy A elektron zárt héjon van, B elektron meg vegyértéken, és kötésben van. A molekula elektronjainak egyetlen közös állapotfüggvénye van, amiben az egyelektron és még egyéb állapotoknak olyan matematikai kombinációja van, hogy a megkülönböztethetetlenség teljesüljön tetszőleges két elektron matematikai jelölésének -"indexének"- felcserélésésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!