Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy mondják japánul, h...

Hogy mondják japánul, h szeretlek?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm a válaszokat. :)

2014. máj. 25. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
私はあなたを愛して
2014. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szó szerint: aisiteru/aishiteru/愛してる/あいしてる, ai site iru/ai shite iru/愛している/あいしている (az első a Hepburn-átírás, a második a magyaros, nagyjából kiejtés szerinti, majd kandzsival és kanával leírva.) Szó szerint ez a szeretlek, de ezt a japánok így nagyon ritkán mondják ki/írják le. Nekik ez túl közvetlen, ők európai szemmel túl körülményeskedőek, és már-már túlzottan is udvariaskodók.

Szuki da/suki da/好きだ/すきだ (ha lány mondja, akkor szuki jo/suki yo/好きよ/すきよ) ez már sokkal enyhébb, és nem csak szerelmet, de valaminek a kedvelését is ki lehet fejezni vele.

De főleg fiataloktól hallottam (olvastam) már a rabü/rabu/ラブ illetve raburabu/ラブラブ kifejezést, ami az angol "love" szóból ered, és fiatalok körében divatos ezzel kifejezni valaminek vagy valakinek a szeretetét. Animés és japán-fan körökben divatos főleg, de én már autentikus forrásból is láttam leírva.

2014. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. :)
2014. máj. 26. 07:59
 4/9 anonim válasza:
82%

Ai shiteru : szerelmes vagyok beléd.

szkidaro : egy "odavetett" szeretlek (a loveless c. animéből tudom)

dájszki : szeretlek gyerekesebben / aranyoskodóan.

2014. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
29%

A sok weaboo :D

A japók nem szokták mondani, hogy szeretlek. Max. azért, mert most rájuk van erőszakolva, mert divat. De úgy egyébként sosem mondják ki konkrétan, mindig csak utalnak rá. ;)

2014. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ezt nem is tudtam :D köszönöm. :D
2014. máj. 28. 06:39
 7/9 anonim válasza:
100%

Suki desu (ejtsd: szkidesu)z) - ezt akkor mondjak ha kedvelnek ill. szeretnek valakit. (Ha szeretet kifejezésére akkor csak a párjuknak/szerelmüknek)

Aishiteru (ejtsd: ájsiteru) - ezzel az igazan mélyről jövő érzelmeket fejezik ki, csak a szerelmüknek mondjak.

Daisuki (ejtsd: dájszki) - ezt barátnak, családtagoknak szokás mondani.


Remélem tudtam segíteni :)

2014. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Elöző vagyok, a suki desu-t szkidesz-nek kell ejteni :D
2014. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. :)
2014. jún. 7. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!