Melyik szak foglalkozik jobban a robotikával? Villamosmérnök vagy Mérnökinformatikus?
Egy kicsit pontosítani kellene a kérdést. A robotika egy nagyon nagy tudomány terület. Általában egy egész "team" dolgozik azon, hogy egy kis robotot is működjön. A team-ben vannak mechatronikusok, gépészek, villamosmérnökök, mérnökinformatikusok. Mindegyiknek megvan a maga szakterülete, mint ahogy már írták is. Azt szerintem felejtsd el, hogy egyedül fogsz majd robotokat építeni. Tehát a fenti szakok közül azt válaszd amelyik része a legjobban érdekel a robotban. Például egy infos egy már megépített robot kart tanul meg programozni feladatokra. A mechatronikus is csak felszínesen lát bele, neki is konkrétan valamire specializálódnia kell. A robotika az egyik legnehezebb téma terület, szóval nagyon kemény matek tudás kell hozzá.
Szerintem az említett szakok közül bármelyikben megtalálod a robotikával való foglalkozást, de kérdés hogy mire oda eljutsz még még érdekelni fog-e. Én villamosmérnökire mentem, hogy foglalkozzak robotikával, de most hogy jobban belelátok már annyira nem érdekel a robotika.
Jól mondták fentebb, ezzel gépészek, villamosmérnökök, programozók (akik sok esetben szintén villamosmérnökök) foglalkoznak és pont ezért is jött létre mára a mechatronika, mint önálló létező, mert szerteágazóak a problémák és igény lett egy ilyen köztes képzésre. Egyetemen dolgozó mechatronikus barátom saját bevallása szerint is még mindig egyfolytában tanulja az összes vonatkozó területet, holott ő már ott oktat....
Ha nagyon a robotika érdekel, akkor én a mechatronikát ajánlanám, de mindenek előtt szerintem kezdj el otthon foglalkozni ilyen témákkal. Ma már egy Arduino készlet abszolút elérhető anyagilag akárkinek. Néhány kiegészítőt beszerzel hozzá elektronikai boltban és már építhetsz is például egy kétkerekes egyensúlyozó robotot vagy más hasonlót.
A tudás és a tapasztalat mindenképpen hasznodra lesz és legalább belelátsz kicsit abba, hogy miket kell tudni és csinálni ehhez a területhez.
> "tegnap 17:53"
"(nem szeretem az informatikus szot, az rendszergazdat jelent)"
majd adod még lejjebb is :-)
Megjegyzés:
Olyanra, aki informatikusnak hívja magát, nem bíznék robotprogramozást, az ilyenből szokott lenni hogy nem tudom megmagyarázni neki miért kell minimum ötötrendig parametrizálni a legegyszerűbb szegmentált trajektória profilt is, ha egyáltalán megérti hogy mi az.
Hasonló okból nagy hiba magyarországon, hogy vezérléstechnikával, irányításelmélettel a "villamosmérnökök" "foglalkoznak", legalábbis robottechnológiai kontextusban hiba, mert a dinamikai tudás (nem az ósdi magyar egyetemeken leadott elméletiesdkedő lecke, hanem a használható), a robottechnológiai alkalmazások 95%-ában fontosabb mint az elektronikai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!