Hogyan legyek művelt e téren?
Sziasztok! Nagyon érdekelnek a világegyetemmel kapcsolatos dolgok, űrutazás, csillagászat, stb. Az lenne a kérésem, hogy tudnátok-e ezzel a témával kapcsolatos könyveket ajánlani? A legfontosabb, hogy érthető legyen számomra, nem igazán vagyok otthon az ilyen dolgokban. Discovery Science-en szoktam néha nézni Michio Kaku elméleti fizikust, szerintem fantasztikus dolgokról tud beszélni, lényegében ez keltette fel az érdeklődésem a téma iránt. De ugye semmit nem jegyzek meg a műsorokból, ezért szeretnék inkább olvasni.
Nagyon hálás lennék ha valaki ajánlana ilyen könyveket.
Köszönöm!
Hááát... Ahhoz, hogy igazán művelt légy sajnos, vagyis hát nekem nem sajnos, én imádom, meg kell ismerkedned a felsőbb matematikával. Meg kell értened és jegyezned mindent, mert ha valami, akkor az érdeklődési köröd igényli. ÉS aztán jöhet a fincsiség, gondolom ami igazán izgat, a fizika.
Bár én személy szerint 100-szor inkább szeretem az elméleti matematikát.
Felsőbb matematika nélkül is ismerheted ezeket a dolgokat. :-)
Stephen Hawking műveit olvasd, nagyon jó előadó, érdekesen, és teljesen közérthetően ír. Úgy magyarázza el a legbonyolultabb dolgokat is, hogy közben egyetlen képletet sem ír fel, nem hivatkozik számításokra, tehát nem kell semmilyen "előképzettség" a megértéséhez.
Hát, ha tényleg a "Lehetetlen fizikája" keltette fel az érdeklődésed, akkor szerintem inkább a technika jövőbeni felhasználásáról keress könyveket. Én is megnézem néha a műsorát, bár én eléggé kritikus szemmel figyelem. Az ötletei sokszor nem mennek át a logikai szűrőmön, inkább olyan műsornak tartom, ami képzelgések sorának nevezhető, és inkább a tudomány altalaján mozgó emberekben kelt "Nahát!" reakciót... Bár meg kell hagyni, a sok-sok modern találmány megalkotóit a sci-fi inspirálta, nekem mégis túl gyermeteg elképzeléseknek tűnnek. pl.: Burkot építeni a központi csillag körül és annak belső felületén éldegélni...?!
De ha ilyen témában kezdenél kutakodni, akkor ajánlom Hawking "Az idő rövid története"-vel való kezdést. Ha végzel vele, sokat megérthetsz a Világegyetem működéséről. Aztán jöhet a "Világegyetem dióhéjban" és a "Nagy terv". Bár ezek elméleti- és asztrofizikai olvasmányok, de konkrétan az űrutazásról is vannak más könyvek.
Plusz tudományos cikkek felkutatása a neten, az érdeklődési körödön belül. Aki keres, talál.
Ajánlom figyelmedbe a következő tudósok munkáit:
Hawking
Paul Davies
Richard Feynmann
John Gribbin
Ezeknek vannak nagyon jó könyveik, mindenféle témában. Plusz majd akikre ráakadsz az olvasmányok közben :)
Nem gondoltam volna, hogy ennyi hasznos válasz érkezik ilyen rövid időn belül. Nagyon szépen köszönöm! :)
11.-es vagyok gimnáziumba. Matematikát szeretem, a fizika órák nem igazán színvonalasak, unalmas dolgokról tanulunk, viszont tudom, hogy van egy sokkal érdekesebb oldala is, csak azt nem az iskolában fogom megtapasztalni és részben ez is közrejátszik, hogy kutakodjak utánna. Felvidéki vagyok és itt ugye az érettségi picit eltér: 3 nyelvből van az érettségi + választott tantárgy(ak). Szóval se töri, se matek. A továbbiakban majd szeretném kamatoztatni a matek/fizika tudásomat, gondolom ezekből kéne érettségiznem, hogy vigyem valamire. Konkrét elképzelésem nincs, de ami matek/fizikával kapcsolatos dolgokkal szivesen foglalkoznék. Ha magamtól foglalkozok fizikával, olyan dolgokat olvasok amelyek érdekelnek, akkor nem kilátástalan az elképzelésem, hogy vigyem vele valamire? :D
Bocs, hogy eltértem a témától, de nem szeretnék új kérdést nyitni.
Egyáltalán nem lehetetlen. Csak matek érettségi nélkül elég nehéz bekerülni ilyen szakirányú felsőoktatási intézménybe. Szóval szerintem egy különbözeti érettségivel, vagy matek pótérettségivel megoldható a dolog, biztosan adnak ilyenre lehetőséget. Esetleg nulladik felzárkóztató év, vagy ilyesmi...
Magadtól sem lehetetlen az ilyen szakirány tanulmányozása, de előtte szerintem megérné konzultálni egy szaktanárral, hogy tudd, miket kell tanulnod és miket nem. Ezt a legnehezebb helyesen eldönteni. De lehet hogy ő is egyszerűen egy nulladik évet fog javasolni az adott fősulin/egyetemen.
A fizika szerintem egyáltalán nem unalmas, sőt. Viszont az lehet, hogy a tanárod unalmasan (érthetetlenül, vagy gagyi alacsony szinten) adja elő.
Fizikát matematika nélkül csak igen kezdetleges szintig lehet művelni.
Minden attól függ, milyen szinten akarod ezeket művelni, és ebből akarsz-e megélni. Műkedvelő szinten mindkettő tanulmányozható, akár asztalos vagy, akár irodista. AZ csak érdeklődés kérdése. Ha azonban életcélnak, olyan munkának szánod, amiből meg is akarsz élni, akkor nem árt komolyan venni és felsőfokú iskolában (egyetemen) elvégezni valamilyen szakirányt. Azt hiszem, ezt ideje lenne eldönteni, hamarosan nyakadon a választás.
Eléggé gagyi szinten tanítja, szóval jah ezért unalmas.
Egyéként ezért látok most neki a könyvolvasásnak, mert lehethogy meghozza a kedvem ahhoz, hogy komoly célokat tűzzek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!