Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi tortene a foldel ha belecsa...

Mi tortene a foldel ha belecsapodna egy gazbolygo?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy gázbolygó hogy tudna belecsapódni, nem szilárd, a gázok elégnének a légkörben, ha van magja, ami szilárd az be tud csapódni. De mivel a gázbolygók, mindegyik, amelyet eddig megfigyeltek a galaxisban azok dimenziókkal nagyobbak és nehezebbek a földnél. Szóval ők nem tudnának a földnek csapódni, mivel nagy a tömegvonzásuk és a gravitációs erejük ezért maximum a földet tudnák magukhoz rántani. De ezt sem úgy kell elképzelni, hogy egyenesen belerepül, hanem befogja a pályájába és szépen lassan pár tíz vagy százezer év alatt egy felvett körpályán szépen belekering.
2014. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Mint fentebb írták, a gázbolygó mindenképpen sokkal nagyobb és nehezebb a Földnél, különben nem tartaná össze a saját gravitációja.

Ha viszont ilyen nehéz és ilyen nagy gravitációja van, akkor becsapódásról szó sem lehet. A gravitációs árapály-hatástól a Föld szétesne az ütközés előtt. A maradványai meg, persze az ütközőpálya szögétől meg a sebességétől függően szépen beülnének a gázbolygó közepébe magnak és/vagy egy guszta gyűrűrendszerré állnának össze körülötte.

2014. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senki Márk válasza:

Mindkét előttem szólónak igaza volt.

A gázbolygók álneve nem véletlenül gázóriás... Gáztörpéket még nem találtak sem a galaxisunkban, sem a galaxisunkon kívül.

A gravitációs hatások a légkört is elszívnák, a Föld köpenyét is szétszaggatnák, tehát a gázóriás egyszerűen elnyelné a Földet. Legelőször egyes gázóriások esetében a mágneses hatást éreznéd meg először az elektronikus technológiáink miatt.

Ellenben hozzá kell fűzzem, hogy az akár sok száz G-s gravitációs mezőnek köszönhetően a magban elhelyezkedő, általában legkisebb atomméretű/molekulaméretű gázok (főleg hidrogén) a nagy nyomáson (a nyomás következtében fellépő roppant magas hőmérséklet ellenére is) szilárd halmazállapotot vesz fel. Egészen pontosan a hidrogén a "hetes jég" nevű halmazállapotban szeret lenni, amikor is szilárd és vezető.

Ergo ha úgy vesszük van szilárd magjuk a gázóriásoknak. XD

2014. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

#3:

Apropó szilárd mag, a gázóriások (általában) nem tisztán hélium-hidrogén bolygók, jelentős mennyiségű egyéb gáz van jelen, szénvegyületek is, mint pl. metán. Ezek a magasabb molekulasúlyú cuccok nagyrészt a mag felé süllyednek. A magban fentebb említett nagy nyomáson és hőmérsékleten már érdekesen viselkednek az ilyen összetevők, nagyrészt felbomlanak a molekulák és elemi állapotú anyagok keletkeznek.

Éppen ezért állatira nem baromság az Arthur C. Clarke Űrodüsszeiájában a feltételezés, hogy pl. a Jupiternek simán lehet gyémánt magja.

2014. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!