Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet annyira hazudni, hogy...

Lehet annyira hazudni, hogy még az illető is elhiggye?

Figyelt kérdés
Képes az ember arra,hogy még saját magát is becsapja?A környezetét már szétmanipulálta,de ahogy észreveszem,még ő is elhiszi amit mond.

2014. márc. 22. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, megválaszoltad a kérdésedet a leírásban. És igazad van, lehetséges.
2014. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hajaj, de még mennyire... :(((
2014. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na de ő akkor megváltoztatta a saját történelmét!Amúgy az exemről van szó,mert tényleg elhitte amiket mondott!Így simán átmenne egy hazugságvizsgáló teszten is.Neki akkor a hazugság az igazság?
2014. márc. 22. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt csinálják a politikusok is.
2014. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na de ők,akkor hazugságban élnek és nekik az a valóság!Ha már politika,akkor erre fel kellene hívni a bamba emberek figyelmét!Mert idáig csak a köpködés meg a hitegetés megy.Na de inkább ne politizáljunk itt.
2014. márc. 22. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak, akikben egy teljesen más világkép valósul meg hallottak/látottak/átéltek alapján. Ez a kép számukra valóság. Ezért a hazugság ilyen színtéren igen csak nehezen behatárolható.


Vegyünk egy egyszerű, mindennapi példát. Valaki másnak kárt okoz. Ilyenkor a kár okozója, és a kár elszenvedője teljesen más "igazat" vall. Gyakorlatban egyikőjüknek sincs mindenben igazuk, de a kettőjük mondanivalójának átlagolásából sem lehet a valóságban történteket megállapítani. Néha vannak közös pontok a történetben, az e körül elhangzottakból lehet következtetni a valóságban létrejött személyes nézetekről, amiből a viselkedést vissza lehet következtetni. Külső szemlélő megint csak máshogy emlékszik a dolgokra.

Tovább megyek: számos sikeres kísérletet hajtottak végre az igazság keresést tanulmányozva. Amennyiben sokan szemtanút meghallgatnak, valamennyi külső szemlélő is mást, mást mond. Néhány nap múlva egy közös megbeszélésen az egyik szemtanú azt mondja, hogy a tettesen biztos piros kabát volt és a bal zsebébe tette el a szerszámát (még ha nem is volt rajta kabát és nem is tett el semmit), akkor a legtöbb tanú jóhiszeműen "beleképzeli" a saját nézőpontjai közé a piros kabátot. Esetleg megkérdőjelezik a jobb és bal zsebet, meg azt, hogy mit rakott el az illető, de az elrakás műveletet is tényként kezelik, és nem vitatják. Többen eskü alatt vallják, hogy az életüket tennék rá, hogy piros kabát volt az illetőn. Ezt nagyon sok emberrel, még kétkedőkkel is megjátszották. Az "igazság" nagyon képlékeny.


Az elképzelés, nagyon valós tud lenni. És ez az elképzelés változik az idők során. Elmaradnak, összekuszálódnak, megváltoznak részletek, a történet életciklusában más-más színben tünteti fel a szereplőket.



Bocsi, kicsit hosszú volt.

2014. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kell a "bocsi" örülök neki,hogy példával is körbe tudtad rajzolni!Vissza az ex.-hez...,nem volt feleségem,csak élettársam.Van egy közös gyerkőcünk,3 éves háború volt a gyerekelhelyezés ügyben,mert senki se hitt neki,de"mindig az anyáé a gyerek" szitu lett!CSAK,csodáltam,hogy lehet így hazudni folyamatosan.A bíróságon kezdett leesni,hogy lehet igazat mond,na de nem rólam beszél,hogy vertem,hogy állandó alkohol mámorban voltam...stb!Így,hogy túl sokszor mondogatta a szeretőinek,a kollégáinak a szüleimnek,mindenki elhitte,na de még ő is!Tényleg,valaki másról beszélhetett,mert mikor megismertem ki volt törve az egyik foga!Most már az is előjönne,hogy én vertem ki:)!A szüleimet is úgy tudta manipulálni,ahogy csak akarta,nagy nehezen 5 év után ébredtek fel,hogy ez nem úgy volt!Kaptam emailt a jóakaróitól,hogy már ők se hiszik el azt,hogy minden nap verem,ha nem hoz bort:)!Ahhoz képest építőipari fővállalkozásom volt,ahol a matek és a kocsi elengedhetetlen!Olyan tanúkat nevezett be,hogy az ügyvédem is kérdezte,a tárgyaló terem előtt,hogy ez a férje?Mondom nem,biztos valami más tárgyalásra vár!Kiderült,hogy egy megvezetett tanú volt,akit életemben nem láttam,de ő igen:)!Magyarázata az volt,hogy mindketten fociztunk és onnan ismer!Ezek szerint elég jó a memóriája hogy 12X11 beleszámítva a cseréket is 10 évre visszamenőleg emlékszik a NEVEMRE,nem a mez számomra!Tehát ő kiütötte magát ezzel!Jött a nyanyóska,akit végighallgatunk,hogy én állandóan a kocsmában lógok stb...,azt mielőtt elaludtam volna egy cetlire leírtam az ügyvédemnek,hogy honnan ismer engem?"Hát a közösségi oldalon láttam"!Szépen hullottak a tanúi!Ja az anyucit se láttam soha csak a bíróságon:)!Most a gyerekem manipulálja,de kezdek pipa lenni rá!Mert most sajnálom,hogy tényleg nem adtam neki egy-két józanító sallert!Olyanokat hallok vissza szerencsétlen gyerektől,hogy születésénél is taj részeg voltam>apás szülésnél!!!Valószínű,hogy beengedtek volna,ha egy csepp alkohol is lett volna bennem!Na de most meg már az van,hogy lassan,de én is elhiszem a meséit:)!Nem tudom,hogy lehetne kiszedni belőle az igazságot,mert per újra felvételre fogok pályázni,mert ha egy cseppet is hasonlítani fog az anyák mintaképére,akkor a gyerekem is menthetetlen lesz!Amúgy felpontozok mindenkit aki hozzá szólt!Ja és ezeket a köpködéseket úgy olvasta fel,nagy hatalmas dossziék!Én meg úgy voltam vele,hogy az igazságot csak tudom fejből!Most meg én "bocsizok",hogy hosszú lett a komment!
2014. márc. 23. 06:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!