Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miert nem csinalta ezt a NASA...

Miert nem csinalta ezt a NASA a szondakal?

Figyelt kérdés
van egy par urszonda amely mar elhagyta a naprendszert.De mi ertelme van ennek kb tobb ezer ev kell meg elernek a legkozelebbi naprendszerbe?Miert nem csinaltak azt hogy elvegeztek a kuldetest amiert kilotek oket es utana mentek volna meglatogatni a torpebolygokat ?sokkal tobb informaciot tudnak roluk ha jartok volna ott.
2014. márc. 16. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem olyan okosak, mint te.
2014. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert, ezzel megváltozna a küldetés célja,

plusz energia kellene, amit ehhez mérten előre tervezni kellene...... nyilván a finanszírozását is.

A naprendszertől távolodva, bár lassan, de már kommunikációhoz szükséges energia nélkül is,

passzívan hírt visz a létezésünkről.

2014. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
100%

"van egy par urszonda amely mar elhagyta a naprendszert"

Vagy legalábbis a peremén jár. Elég sokféleképpen lehet értelmezni, mi a Naprendszer határ, de ahol a szondák járnak, ott még egyértelműen a Nap gravitációs tere a domináns.

Összesen öt olyan szonda van, ami olyan pályán halad, hogy el tudja hagyni a Naprendszert. Ebből négy (Pioneer-10, Pioneer-11, Voyager-1, Voyager-2) már teljesítette a tudományos küldetését, az ötödik, a New Horizons még úton van a Plútó fele (tehát ez meg fog látogatni egy törpebolygót).

[link]

[link]

Ezek az űrszondák csak minimális mennyiségű hajtóanyaggal rendelkeznek, ami legfeljebb a szonda helyzetének módosításához elég a pályájukat nem tudják megváltoztatni. Ahhoz, hogy olyan manővert hajtson létre, mint amire te gondolsz rengeteg hajtóanyagra lenne szükség (még akkor is, ha nem hagyományos kémiai meghajtást alkalmaznának). Ekkora tömegű testet viszont nem tudtak volna ilyen pályára állítani (illetve iszonyatosan drága is lett volna).

A Pioneer-10 és -11 már nem is működik, a Voyager szondák pedig több bolygót is meglátogattak (a Voyager-2 mind a négy gázbolygót!), így nem igazán mondhatjuk, hogy nem használták ki a bennük rejlő potenciált. Emellett jelenleg is hasznos információkat küldenek a Naprendszer peremvidékének csillagközi anyagáról.

[link]

[link]

"es utana mentek volna meglatogatni a torpebolygokat"

Milyen törpebolygókat? Amiket ma törpebolyógnak hívunk, azok közül a Voyager szondák indításakor egyedül a Cerest és a Plútót ismerték. A Plútó akkor nem volt megfelelő helyzetben ahhoz, hogy a nagybolygók mellett azt is el lehessen érni (már az is hatalmas szerencse, hogy a négy nagybolygót meg tudták egy szondával látogatni!!). A Ceres pedig sokkal közelebb van a Naphoz, mint a gázbolygók, azaz vagy "útba ejtik" azok fele, de akkor nem tudták volna végrehajtani a megfelelő hintamanővereket (mivel megfelelő sebességre tettek szert az űrszondák a Jupiternél), vagy vissza kellett volna fordulni a Naprendszer pereméről, ami nem csak lehetetlen, de értelmetlen is. (A Cereshez egyébként jelenleg útban van a Dawn űrszonda). A többi törpebolygót csak a 21. században fedezték fel, amikor a Voyager szondák már rég elhagyták a Neptunuszt.

[link]

[link]

2014. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tengor ***** válasza:
0%
Mert a törpebolygókon még nem találtak olajat. Hidd el, ha egyiken találnának, már másnap mennének az amcsik és vinnék az őslakóknak a békét.
2014. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tengor,


Az ne zavarjon, hogy a Titán pl hemzseg szénhidrogénekben :D

2014. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!