Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hasonló "jóslatokat"...

Milyen hasonló "jóslatokat" ismertek?

Figyelt kérdés

Az ókorban, főleg a delphoi jósdában, sokszor hoztak olyan jóslatokat, amiket két ellentétes dologra is lehetett értelmezni.

Pl. amikor egy görög uralkodó (már nem emlékszem ki) a perzsák ellen vonult, megkérdezte a jósokat, akik azt mondták: "Egy nagy birodalom fog összeomlani" ha csatába mégy. Ő ezt a perzsákra értelmezte, de amikor vesztett, kiderült, hogy az ő birodalmára volt igaz. (De akár a Perzsa Birodalomra is igaz lehetett volna, ha ő győz.)


Ismertek még ilyen "jóslatokat"?


2009. dec. 13. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden jóslat többértelmű. Nostradamus sem konkrétan írt le eseményeket, hanem hogy majd egyszer bekövetkeznek. Aztán amikor valami történik és olyasmit már egy jós leírt, azt igazi jóslatnak veszik. Jött a két nagy madár és bumm. Áh, kitalációknak tartom csak.
2009. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze.

De én nem erre gondoltam.

Konkrét esetekre vonatkozó kétértelmű jóslatokat keresek. Mint pl. ez az ominózus delphoi jóslat.

2009. dec. 13. 12:33
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy a WTC-re vonatkozó jóslatot nem Nostradamus írta.

Csak szeptember 11 után valaki írt egy négysorost az ő stílusával és ráfogta.

Az a bizonyos vers egyáltalán nem illik a többi közé.

2009. dec. 13. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen eggyértelmü volt ha kettö ellenfél összecsap az egyiknek veszitenie kell.Ha pontos válasz kellet volna akkor bajba került volna a jós.
2009. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem akarnátok inkább a kérdésre válaszolni?
2009. dec. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!