Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Körben szög kiszámítása. Hogy...

Körben szög kiszámítása. Hogy kell?

Figyelt kérdés

Egy kör valamely P pontját összekötöttük a kör átmérőjének két végpontjával: A-val és B-vel. Mekkora a PAB szög, ha tudjuk, hogy a PBA szög 24°?


Nem tudom még elképzelni sem ezeket a szögeket :S Ha rajzot is tudna valaki mellékelni, akkor azt nagyon megköszönném.


2009. nov. 28. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a rajz, remélem jól értelmeztem a leírást és érthető.

2009. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű Thalesz-tétel. A Thalesz-tétel azt mondja, hogy ha A,B egy kör átmérőjének a két végpontja, P pedig egy harmadik pont a körön, akkor APB szög derékszög.

Tehát tudod a APB és a PBA szöget (90 és 28 fok), kell a PAB szög. EGy háromszög szögeinek összege 180fok, tehát PAB szög = 180 - APB szög -PBA szög =180-90-28=62 fok.

2009. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a második vagyok, és megnéztem a az első hozzászóló válaszát, de az nem jó ábra. A kör az a körvonalat jelenti, tehát amikor azt írja, hogy P a kör egy pontja, akkor az azt jelenti, hogy P a körvonalon van.

Ha P a körvonalon belül bárhol lehetne, akkor csak annyit tudnánk mondani, hogy a APB szög nagyobb-egyenlő 90fok, ezért PAB szög legfeljebb 62fok

2009. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Na ebben nem voltam biztos, hogy körvonalon, vagy a körben. Csodálkoztam is, hogy nem említi külön a feladat. De nem tudom elképzelni, hogy Ennyire egyszerű legyen. Ez kb. hatodikos feladat...
2009. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választokat!
2009. nov. 29. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!