Kezdő Íróknak Mit tanácsoltok?
A tanácsok
- ügyelj a helyesírásra..Sajnos ez a mai fiataloknál már erősen gond.
- ügyelj a nyelvtani szabályokra
- ne használj sok szlengszavakat.
- Felejtsd el a sulis lány aki új suliba megy, és beleszeret egy srácba aki vámpír vagy bármilyen különleges képessége van történeteket.. Dunát lehet rekeszteni vele, olyan sokan írnak erről..
- Figyelj arra, hogy az olvasó megismerhesse a szereplőket. Azt hogy leírod, Vanessa beleszeret Leonidászba... még semmit nem mond el róluk..
- legyen érdekes, lebilincselő, vidám, megrázó, vagy bármilyen a könyv. A lényeg legyen hatása, érezze az olvasó a sztorit, kösse le.. Ha unalmas akkor hamar a polcon van a könyv kiolvasatlanul.
Már nem akarok kötekedni, csak vicces:
"- ügyelj a helyesírásra" -> "- ne használj sok szlengszavakat."
Amúgy meg én csak annyit tudok mondani, hogy sok kitartást kívánok. Az első írásod úgysem fogja megváltani a világot, de ez ne törjön le. Azt szokták javasolni, hogy inkább novellával kezdj, ne regénnyel, ami általában jó tanács, fontold meg te is.
Keress fel olyan oldalakat, ahol a karakterábrázolással, történetvezetéssel stb. foglalkoznak, és olvasgasd őket. Ott sok hasznos tanácsot lehet összeszedni.
Mielőtt behoznál egy karaktert a történetbe, bizonyosodj meg arról, hogy tudod őt jellemezni azon kívül is, hogy a főszereplő egyik haverja.
Írj sokat, úgy lehet fejlődni. Jöjj tisztába azzal, hogy pontosan mi nem tetszik az írásodban, és változtass rajta.
feJezet!!!!
Előbb magyarul tanulj meg.
Tényleg nem piszkálásból mondom, de ügyelj a helyesírásra! Rögtön a kérdésedben van két erős hiba: nagy kezdőbetűt használtál ott, ahol az tilos.
Továbbá a magyarázó szövegedbe is siekrült belekeverned egy "ly"-hibát, továbbá két vesszőhibát. Emellett a háromszorosan (vagy annál nagyobb mértékben) összetett mondatokat tanácsos szétdarabolni!
Felszólító mondat végére bőven elég egyetlen felkiálétójel.
Ha tényleg író akarsz lenni, akkor előbb tanulj meg helyesen írni és fogalmazni! Ugyan léteznek helyesírásellenőrzők, de azok is csak a helyesírási hibákat tudják kiszűrni. A nyelvhelyességi és mondatszerkesztési hibákat neked kell elkerülni, nem bízhatod gépre.
Egyébként az, hogy mi jó, vagy mi nem, az eléggé szubjektív dolog. Az sem mindegy, hogy milyen író akarsz lenni. Teljesen másképp kell egy szépirodalmi műhöz hozzáállni, mint egy szórakoztatóirodalmi alkotáshoz.
"Ha költenél s van rá költség,
azt a verset heten költsék."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!