Hány olyan nitrogén molekula van (mondjuk ha most levegőt veszek) amelyik Caesar tüdejében is járt?
Nem rossz kérdés, "velős" :D.
Szerintem konkrét adatot/értéket nem tudsz/tudunk mondani, így célszerű egy kőkemény valszámítást csinálni.
Alapfokon annyi, hogy kiszámolod a N2 molekulák számát a légkörben, és hogy hányat lélegzel be meg ki. Abból, hogy egy nap alatt hányszor veszel levegőt, megkapod, hogy Caesar összesen hányszor vett levegőt, abból pedig azt, hogy hány N2 molekula fordult meg benne. Ezt összehasonlítod a légkörivel, és megkapod, hogy egy N2 molekula mekkora valószínűséggel fordult meg Caesar tüdejében, és ebből tudsz következtetni.
Persze ez nagyon durva becslés, hiszen egy N2 molekula többször is megfordulhatott benne, és a Caesar tüdejében is járt N2 molekulák eloszlása a légkörben nem egyenletes. Mindenfélét beleszámolva akármeddig lehet bonyolítani a számítást.
Meg kellene becsülni, hogy egy levegővétellel hány nitrogén molekulát veszel fel.
Azután azt, hogy Caesar hányszor vett életében levegőt.
Feltételezzük, hogy nem lélegzett be egyetlen molekulát sem kétszer élete során.
Ha ez megvan, akkor már csak annyit kell tudni, hogy hány nitrogén molekula van a levegőben összesen, és százalékszámítással meghatározni, hogy a Caesar által belélegzett molekulák hány százalékát teszik ki az összesnek.
Végül kiszámolni, hogy a te egy levegővételedben ez a százalékos arány hány molekulát jelent.
Ebből azt kapod meg, hogy átlagosan minden levegővételnél hány keresett molekulát lélegzel be, persze rengeteg befolyásoló tényezőt nem veszünk figyelembe, ez csak egy átlagos érték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!