Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A testünk. Elképzehetönek...

A testünk. Elképzehetönek tartod hogy több ezer év múlva nem is igy fogunk kinézni? Vagy mondjuk ha megvágod a kezed egy késsel akkor az perceken belül begyógyul? Vagy ha eltöröd a lábad pár óra alatt rendbe jön magátóL?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 18:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy fogunk kinézni mint az ufók, lehet ők már kitalálták a jövőben az időutazást és vissza vissza jönnek a múltba vagyis mihozzánk.
2009. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezer év pedig kevés főbb jellemzők változására, ugyanott lesz füle az embernek ahol most 2 keze lesz, lába, stb... Max az átlag, magasság változhat sztem. Olyan méretű sejt és szövete regeneráció pedig eléggé lassú öregedéshez vezetne, illetve lehet ,hogy nem is öregednénk, az pedig az újonan született, még csecsemő generációnak eléggé kényelmetlen lehetne. : )
2009. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan 1000 évre gondoltam ,hanem több ezer évre , mondjuk legyen 8000 :)


De elméletben lehetséges? Annyi idö alatt már lehet hogy a testünk is megoldaná ezt a sejt és szövet regenerációs dolgot máshogy.

2009. nov. 15. 18:37
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A példáidra a válaszom, hogy nem, nem fog az emberi faj így evolválódni. Az orvostudomány fejlődik, egyre több betegségre lesz gyógymód, így nem lesz szelekciós előny, hogy nekem begyógyul egy nagy sebem azonnal, a másiknak meg nem, ha egyszer ott a tetanusz-injekció...
2009. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy 10 emberböl 1nek begyógyulnak a sebei , hanem arra hogy 10 emberböl 10nek , hiszen egyformán fejlettek .
2009. nov. 15. 18:47
 6/19 anonim ***** válasza:

Miért, a majmok, azaz a KÖZÖS ŐS (hogy ne lehessen belémkötni) óta eltelt idő millió éves nagyságrendű, mégsem gyógyul be gyorsabban a sebünk, mint akkor.

8000 év elenyésző idő az evolúció szempontjából. Inkább a társadalmi változások lennének érdekesek, sőt, az ideológiák. Vagy hogy tudunk-e egyáltalán ezen a bolygón élni anélkül, hogy tönkre ne csesznénk.

2009. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Én olyasmiről hallottam hogy ilyen hogyismondjam androidok leszünk hogy szinte mindenünk vas kivéve a szerveink és izmaink, és ezáltal sokkalta erősebb lesz a fizikai teherbíró képessége az emberiségnek a jövőben, meg olyat is hallottam hogy a fejünk kb másfélszer nagyobb lesz mert inkább azt fogják használni mint az erőmunkákat
2009. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Nem arra gondoltam hogy 10 emberböl 1nek begyógyulnak a sebei , hanem arra hogy 10 emberböl 10nek , hiszen egyformán fejlettek ."


De hogy terjedne el az egész populációban a sebbegyógyulás, ha ugyanúgy életben marad az is akinek az orvos ellátja a sebét, mint az akinek begyógyul magától? Miért jelentene ez szelekciós előnyt?

2009. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De ha már rájöttek az emberek hogy nincs szükségük orvosra ahoz hogy begyógyuljonak a különbözö sérüléseik akkor már nem is lenne szükség orvosra
2009. nov. 15. 18:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor képzeljük el, hogy születne valami durva mutációval egy ember, akinek begyógyulnak a sebei. Ő ha elég szépen elesik 7 évesen a bringával akkor sem megy orvoshoz, meg akkor sem, ha asztalosként 30 évesen véletlenül belemenne a combjába a körfűrész. Ez neki marha jó, de ettől még nem lesz több gyereke, nem fog több nővél összejönni. És az a 2 gyerek aki születik, sem lesz ettől semmivel sem jobb (már ha ez az egész öröklődő dolog), ráadásul a többi ember is túlél az orvostudománynak hála. Tehát nem a sebbegyógyulás irányába fog hatni a szelekció.
2009. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!