Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért a globális felmelegedésr...

Miért a globális felmelegedésről szól minden?

Figyelt kérdés

A szén-dioxid-kibocsátás jóval kisebb részéért felel az ember.

A leginkább üvegházhatású gáz a vízgőz.

Sok tudós, kutató bebizonyította, hogy maximum csak ráteszünk egy lapáttal a felmelegedésre... Néha hűl a légkör, néha melegszik, kb. Sinus-görbe szerint, most épp melegszik.


Mégis minden a CO2-kibocsátás csökkentéséről szól...


Érdekes, az emberek egy része erre fogékony, érzékeny a témára.


Szerintem valahol azét is kedvenc téma ez, mert szeretnénk olyan nagynak érezni magunkat, akik képesek az éghajlatot is befolyásolni.

Másrészt ez ellen nem tehetünk, sírni szívesen sírunk, és mossuk kezeinket.

Harmadrészt ez nem minket érint, hanem utódainkat.


Érdekes, ha vitathatatlan, lokális szennyezésekről esik szó, fujjonganak az emberek a téma iránt és közlik, hogy ez ellen nem tehetünk.

Egy gyár szennyezése - ez ellen nem tehetünk.

Egy város levegő és zaj szennyezése - ez ellen nem tehetünk.

Pedig épp ez az, ami ellen igenis tehetnénk, ha nem a pénz dominálna...


2013. nov. 1. 13:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
... de ha már trollkodsz, én is mondhatnék olyat, hogy "az emberi tevékenység alig járul hozzá" a gyárak szennyezéséhez. Miért, szerinted képes egy ember annyi kénvegyületet szálló port, és egyéb, egészségre ártalmas anyagot kibocsátani, mint egy vulkán?
2013. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom.


Egy gyár szennyezése egyértelmű, bizonyítható, most hat és maga a gyár tehet ellene, nem kell Kínára várni. Nem a tizenötödik generáció fogja érezni, hanem mi, és ha teszünk ellene, mi érezzük a hasznát.

Ezt próbálom magyarázni.

2013. nov. 1. 21:01
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Most a kettőnek úgy őszintén mi köze van egymáshoz? Marginálisan befolyásolja valami, de tehetnénk ellene szerinted.


De megpróbálok mindkettőre válaszolni:


Az emberi káros anyagkibocsátás ellen tehetnénk, ha nem a pénz dominálna. tudod az emberek már csak ilyen anyagiasak, így nem hajlamosak az életszínvonalukat a jövőért feláldozni. Nem nyomjuk ki ezért az összes szénerőművet, de azért mégis teszünk ellene.

Speciel az EU rengeteg pénzt talán többet is mint kéne ölt bele, a megújuló energiaforrásokat hasznosító berendezésekbe, a szelektív hulladékgyűjtésbe és a környezetterhelés és káros anyagkibocsátás szabályzásába, meg hasonló egyébbe.


De jóval nehezebb rávenni erre az 1,3 milliárd kínait, hogy jobb nekik egy tál rizsért robotolni egy zsák helyett, de az amerikai álomban élő Egyesült Államoknak is nehéz ezt elmagyarázni.


Így törlesztjük ezt szép lassan lefelé, de a jelenlegi tendenciák szerint nem elég gyorsan.


A marginális mértékről csak annyit, bőven elég annyi hogy néhány tized fokkal megemeli az átlaghőmérsékletet, néhány évvel kitolja a zenitet bőven elég ahhoz, hogy az emberek és a Föld élőlényeinek többsége életét megnehezítse, vagy éppenséggel időlegesen ellehetetlenítse.


Ha tényleg érdekel a téma kezdetnek ezt olvasd el:

[link]

2013. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Egy tömegközlekedési vállalat tehet azért, hogy modern és jó minőségű buszokat vegyen. Egy nagyvárosban odafigyelhetnek, hogy ne szélcsatornába épüljön ház. Vagy nem mindegy a lámpák hangolása sem... Ha építenek egy új erőművet, akkor az épülhet a legkorszerűbb módon és betarthatják a határértékeket.


Ekkor az ott élők tisztább levegőt szívnak, kevésbé lesz súlyos az asztmájuk, kevésbé lesz hosszú a megfázásuk (mert egy irritáció erre is hat), az egyéb megbetegedések kockázata is csökken.


Adott ország, sőt!, adott régió tehetett, a hatás azonnali volt és megkérdőjelezhetetlen, és még csak nem is ütközött lobbiérdekbe.



De foglalkozhatunk a CO2-kibocsátással is...

Kapásból lobbiérdekbe ütközik, kapásból a dúsgazdagok (olajnagyhatalmak vagy hogy hívják) úgyse engedik. Kapásból Amerikára és Kínára kellene várni.

Ha tennénk is, vitatott a hatása, ami 50-100-150 év múlva jelentkezne.


Közben nem a legjobb buszokat vesszük, így azok ötévesen már fekete füstfelhőt fognak eregetni, közben a gyár nem tart be egy határértéket se és közben rosszul vannak hangolva a lámpák, dugó van, így ránézésre is megfulladunk, nemhogy végigmenni azon az úton...


Szóval senkinek se jobb...


Az EU is csak a CO2-kibocsátáson mániázik...

Így elmegy a kedvem az egész környezetvédelemtől...



Szelektív hulladékgyűjtés: sok helyen nincs "rendes" kuka a szelektív gyűjtők mellett. Puff, megy a csutka, a kajamaradék meg minden más a PET-palackokhoz.

2013. nov. 2. 18:02
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

"Az emberi tevékenység alig járul hozzá a széndioxid-kibocsátáshoz."

Na ez már önmagában nem igaz.

Plusz nem szabad elfeledkezni a metánról, ami kisebb mennyisége ellenére is sokkal erősebb üvegház-hatású gáz és annak a termelésében is élen járunk.

Egyébként valóban vannak régészeti bizonyítékai hasonló éghajlat-változásoknak, mint ami most történik.

Csak azok nem mondjuk 100 év leforgása alatt történtek, hanem több ezer év alatt. Akkor már valami joggal gyanús, nem?

Igaz, hogy a vízgőz a legfőbb üvegház-hatású gáz. De a levegőben lévő vízgőz mennyisége erősen hőmérséklet-függő, vagyis ha melegszünk, beindul egy láncreakció, ami már visszafordíthatatlan, főleg ha jelentősen (és ennek is vannak jelei) csökkennek a hóval-jéggel borított, ezzel a Nap hőjét visszaverő és nem elnyelő területek. Ennek a láncreakciónak meg a gyújtója épp az a "viszonylag kis mennyiségű" széndioxid meg metán.


Az, hogy a felmelegedés az emberi civilizáció működése alatt exponenciálisan növekszik, elég nehezen fogható természetes okra. Főként, hogy ilyen természetes ok régészetileg nem ismert, legalábbis ilyen gyors változásra nem.

Mindezek alapján a kérdésben vázolt vélemény tipikusan a homokba dugott fej esete.

A gazdasági lobbi ellenállása sajnos még nagyon sokáig, gyakorlatilag akármeddig fenn fog állni.

Világszinten egy katasztrofális klímaváltozásból is lehet profitot termelni. Ez elég ijesztő jövőképet mutat, nincs megállás, amíg a Földből egy második Vénuszt csinálunk.

2013. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Konkrétan azt tanultuk, hogy a légkörbe kerülő szén-dioxid mennyiségének 4% kerül ki emberi tevékenység miatt. A metán kibocsátásánál körülbelül fele-fele. És én ezt tudom elképzelni! Nézzük az erdőtüzeket, melyek természetesen is keletkeznek; a vulkánkitöréseket; a mindenféle természetes folyamatot.


De ha lenne is EMBER OKOZTA globális felmelegedés, akkor se ezzel kellene foglalkozni. Jó ezzel törődeni, mert a következő mondatunk az, hogy nem tehetünk ellene, illetve ha teszünk, azzal a nyomor szélére döntünk embereket (erőművek, üzemek bezárása).

Van viszont olyan környezetszennyezés, ami ellen tehetünk, megfelelő technológiákkal, és a munkahely is megmarad.

2013. nov. 4. 16:49
 17/18 Ay carramba! ***** válasza:
Az a 4%, amit te ide leirtál, az bármilyen kevésnek, jelentéktelennek tűnik, igen is hátborzongató változásokat képes előidézni. Már most 2,3 celsiussal nőtt a világ átlaghőmérséklete. És ha ezt kevésnek tartja valaki, ne aggódjon, majd egyszer meg fog változni a gondolkodása. Ja, és de érdekes az, hogy pont az emberi iparosodás után kezdett el szélsőségesen viselkedni az éghajlat! Hmmm! De érdekes!
2016. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ay carramba! ***** válasza:
Ja, és hogy téged, vagy esetleg másokat idegesit az, hogy mindenki a felmelegedéssel foglalkozik? NA, HÁT ELMONDOM ÉN NEKED, HOGY EZ EGY HATALMAS, ORBITÁLIS VESZÉLY! Csak nézz szét! Hatalmas árvizek, világméretű erdőtüzek, főldszipolyozó szárazság, szélsőséges hideg, meleg. Ráadásul olyan brutális megaviharok vannak kialakulóban, amelyekre még nem volt kifejezés se: A hiperkánok.
2016. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!