Miért a globális felmelegedésről szól minden?
A szén-dioxid-kibocsátás jóval kisebb részéért felel az ember.
A leginkább üvegházhatású gáz a vízgőz.
Sok tudós, kutató bebizonyította, hogy maximum csak ráteszünk egy lapáttal a felmelegedésre... Néha hűl a légkör, néha melegszik, kb. Sinus-görbe szerint, most épp melegszik.
Mégis minden a CO2-kibocsátás csökkentéséről szól...
Érdekes, az emberek egy része erre fogékony, érzékeny a témára.
Szerintem valahol azét is kedvenc téma ez, mert szeretnénk olyan nagynak érezni magunkat, akik képesek az éghajlatot is befolyásolni.
Másrészt ez ellen nem tehetünk, sírni szívesen sírunk, és mossuk kezeinket.
Harmadrészt ez nem minket érint, hanem utódainkat.
Érdekes, ha vitathatatlan, lokális szennyezésekről esik szó, fujjonganak az emberek a téma iránt és közlik, hogy ez ellen nem tehetünk.
Egy gyár szennyezése - ez ellen nem tehetünk.
Egy város levegő és zaj szennyezése - ez ellen nem tehetünk.
Pedig épp ez az, ami ellen igenis tehetnénk, ha nem a pénz dominálna...
Eltúlzod, csak Te látod így.
Én úgy látom, hogy minden a politikáról, celebekről, reklámozásról/eladásról szól... :D
Most arról van szó, hogy amikor a környezetszennyezésről, környezetvédelemről van szó, akkor...
Most szándékosan fordítottad ki vagy ... ennyire nem érted??
"Miért a globális felmelegedésről szól minden?"
Nem.
Amiket írtál, azokban tévedsz.
Nem kétséges, hogy NEM a szén-dioxid a legveszélyesedd üvegház-hatású gáz.
Azonban a vízgőz szintje hosszabb távon állandó a légkörben. Hiába dúsítanám fel a légkör vízgőztartalmát akár a duplájára, az pár napon belül kihullna csapadék formájában, és visszaállna az eredeti szintjére. Ezért aztán nem is foglalkoznak vele, hogy mennyi vízgőz jut a légkörbe, hiszen ez nagypn rövid távon stabilizálódik, és csak kis területet érint. (Hiába nyomod tele a levegőt vízgőzzel Debrecenben, abből Pécsett semmit nem fognak észrevenni.)
A metánkibocsátás meg nem számottevő, bár azzal is azért foglalkoznak, lásd: pár éve azon kezdték törni az agyukat az EU szakemberei, hogy hogy lehetne a tehenek metánkibpcsátását csökkenteni.
A szén-dioxidot viszont valósággal ontjuk a légkörbe. Szemben a vízgőzzel, a szén-dioxid nem csak pár óráig marad a légkörben, hanem évekig, évtizedekig, vagy még tovább. Valóban, nem a legagresszívebb üvegházhatású gáz, mégis ha nagy mérékben növekszik a mennyisége, az már jelentős változásokat hozhat. Tudod, sok kicsi sokra megy. "Csak ráteszünk egy lapáttal"? Meg még egy lapáttal. Meg még nagyon sokkal.
A végén amit írtál, az meg nettó marhaság.
Az emberi tevékenység alig járul hozzá a széndioxid-kibocsátáshoz.
Miért, szerinted se lehet tenni egy gyár szennyezése ellen, vagy egy város (ilyen szempontból) élhetőségéért?
Sokan állítják ezt...
Vízgőzből is elég sok van, és ahogy kihullik, úgy jön újabb...
Nagyképűség azt gondolni, hogy képesek vagyunk több üvegházhatású gázt kibocsátani, mint a vulkánok... Amiből sok tör ki.
Közben pedig senkit nem izgat, hogy egy gyár határértékek alatt van-e, mert "áá, úgyse lehet".
Na, vázolom, hogy te is értsed:
Völgyben van a házad. A hegytetőről elindult egy bazinagy kő a házad felé. Eltéríteni nem tudod, csak összepakolni a cuccaid, és arrébb költözni. (Ez a természetes, meglévő melegedés). Ha a követ hagyod úgy görögni, ahogy most elindult, akkor nem lesz baj - szépen össze tudsz pakolni, sőt, még a házadat is arrébb felépítheted (mert a természetes folyamatot tudja követni az ember, és az élővilág evolúciója is).
Mi azonban ahelyett, hogy pakolnánk a cuccokat, helyette állunk a kő mögött, rugdossuk, sőt, még csákánnyal verjük szét az akadályokat is előtte, hogy minél gyorsabban görögjön. Sőt, ahelyett, hogy a cuccainkat pakolnánk, helyette befogott füllel mantrázzuk, hogy "nemjönkő nemjönkő".
Visszatérve a valóságba: jelenleg amit az ember csinál, az az, hogy több százmillió év alatt, a levegőből kiszűrt, felfogott szenet alig pár száz év alatt visszapöfögjük a légkörbe. Sőt, hogy igazán izgalmas legyen, még hozzárakunk egy rakat extra, a légkörben szinte sosem jelenlévő, általunk létrehozott vegyületet. Ezt a tempót pedig nem fogjuk bírni, amivel a természet válaszolni fog. Az élet persze nem fog kihalni, hiszen eléggé jól alkalmazkodik, és pár száz millió év múlva helyreáll a jelenlegi egyensúly - csak éppen ebbe a folyamatba mi, és a jelenleg ismert bioszféra nagyrésze belepusztul. Nem ezer, meg tízezer év múlva, hanem lehet, hogy négy-öt generáció múlva.
És, ezek ellen mind-mind tudunk tenni. A lehetőség adott, csak mi bent ülünk a házban, és mantrázzuk, hogy nincs felmelegedés. Nekünk végülis tényleg nincs miért aggódni - az unokáink, és a dédunokáink fognak majd szenvedni, de az az ő dolguk, ügyebár...?
És igen, a bolygó "alapból" is melegszik éppen. Csak éppen nem mindegy, hogy milyen gyorsan, és hol a csúcspont. Az a pár lapát, meg amit mi rádobunk, pont elég lehet, hogy pár lapát föld legyen - a sírunkon...
És mi van a vulkánokkal?
Én jobban hiszek azoknak a tudósoknak, akik bebizonyították, hogy mi okozzuk, vagy nem teszünk sokat hozzá...
Miért nem lehet az egyértelmű, ránk (és nem a következő x. generációra) veszélyes szennyezésekkel foglalkozni, amik ellen a mi cégeink tehetnek és most?
Ahelyett, hogy a sokadik generációt érintő dolgokkal foglalkozunk, ami megkérdőjelezhető és Amerika meg Kína kellene, hogy tegyen ellene, ha létezik is??
Jó taktika arra, hogy Magyarországnak ne kelljen tennie, közben mi megfulladhatunk.
"Az emberi tevékenység alig járul hozzá a széndioxid-kibocsátáshoz."
Innentől kezdve már komolytalan a vita. Felesleges bármit írni, mert te úgyis csak a saját fejedből kipattant, tudományosan megalapozatlan agyszüleményeidet fogod hangoztatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!