Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi volt a Rákosi kommunista...

Répási Vendel kérdése:

Mi volt a Rákosi kommunista kormány terve egy atomháború esetére?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az atomháborút a fejünkben általában a világ végével társítjuk, de gondolom lehet, hogy csak Hirosima-szerű "kisebb" robbantásokra készültek, és nem a totális pusztulásra. Persze nem tudom, igazából érdekelne, hogy nagyjából mi volt a tervük.Hogyan működtették volna az óvóhelyeket, hiszen állítólag a metrót is annak használták volna. Kapcsolatban maradtak volna a Szovjetunióval? És még a többi kérdés, ami itt van a fejemben. Igazából mindig érdekelt a hidegháború, és a magyar nukleáris tervre már régóta kíváncsi vagyok. Persze lehet hogy ma is titkos, én nem tudom. Akár linkeket és könyvajánlásokat is elfogadok, előre is köszi a válaszokat!

2013. szept. 22. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, De még gondolkodom rajta, hogy abban az időben mit hallottam róla. Ha tudok, majd holnap válaszolok.
2013. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pongyola fogalmazásért, anno régen az "MSN" ( a rákba se jut eszembe a neve, az a valósidejű kis beszélgetős ablak, ahol mindenki szmájlizot ezerrel) mániából is azért maradtam ki, mert valahogy pszichésen elfelejtek fogalmazni. A valóságban sem szeretek beszélgetni, de az ilyenfajták szokták inkább élvezni a kíber betűvetést, szóval nem értem. Elnézést még egyszer. A Hirosimát pedig úgy értem, hogy csak Budapest pusztul el, de Magyarország többi része nem.
2013. szept. 22. 22:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Első köszönöm.
2013. szept. 22. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Erről számos tanulmányt olvashatsz a Széchényi Könyvtárban.

Tudnod kell, hogy a SZU Magyarországon is atomtölteteket helyezett el.


[link]

2013. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A Magyar Dolgozók Pártja Központi Vezetőség Pártgazdasági Osztálya megrendelésére épített létesítmény hozzávetőleg az egykori MDP székháza alatt helyezkedik el, a Szabadság tér és a Kossuth tér között.


Az elgondolások szerint egy 2450 fős különítmény a bunkerből irányította volna az ország életét, ha kitör az atomháború.


A nagyjából 3800 négyzetméter területű menedék 1962-1963 között lett kész, s F4 objektumnak keresztelték el a földalatti gyorsvasút 4-es számú munkaterületéről.


Az építkezések titokban tartása nem volt embert próbáló feladat, ugyanis a szomszédos metróépítkezés miatt senkinek nem tűnt föl a kitermelt talaj, illetve az építőanyagok szállítása. A korábbi találgatások szerint a bunkert rabokkal építették, ám ez sem az épület titkos jellege, sem pedig a munkálatokhoz szükséges szaktudás miatt nem lehetett elképzelhető. Érdekesség, hogy a tikos ügyiratkezelés (TÜK) mellett folytatott objektumépítés fúrópajzsok nélkül, kézi fejtéssel történt."

2013. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Folytatása:


"A létesítményben az eredeti tervek szerint ebédlő, betegszoba, orvosi rendelő, tanácskozóterem is szerepelt, illetve néhány kiemelt személy részére WC-vel, fürdővel, telefonnal felszerelt szobák is helyt kaptak.


Azonban az elsődleges elképzelésektől eltérően az objektum elsősorban a közelben található Nehézipari Minisztérium, illetve egyéb hivatalok tömegmegóvó helye lett. Az F4-es bunkert 1973-ban összekötötték a metróalagúttal, így veszély esetén arra is alkalmassá vált, hogy a metrót felhasználva ki tudják menekíteni a városból az apparátust.


Az energiaellátást a metróhálózat biztosította, illetve gond esetén két, egyenként 26 kilowattos dízelgenerátort is üzembe tudtak volna állítani. A helyiség saját levegőcserélő rendszerrel is rendelkezett, mely alapvetően a felszínről szívta a levegőt, szennyezettség esetén pedig szovjet harcigáz-szűrő dobozokat tudtak szolgálatba állítani.


Az F4-es létesítményt 1981-ben a BKV vette át, azonban a főmérnök elmondása szerint a bunker az évek során teljesen használhatatlanná vált, a műszaki berendezések elromlottak, a helyiségekben csak egy-egy lámpa világít. A BKV már több ízben szeretett volna megszabadulni a feleslegessé vált helyiségtől, s több vállalkozó érdeklődött is az atombunker iránt.


Hasznosítása kapcsán az elképzelések között szerepelt diszkó, illetve romkocsma, amikre a tűzoltóság végül nem adta meg az engedélyt. Az egykor Európa leggyorsabb liftjével felszerelt építményt 2010-ben még egy magáncég bérelte, s távközlési célokra használta."

2013. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez is Rákosi titkos atombunkeréről szól.

2013. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Ellenatomháború ! 5. m,agyar hadsereg lerohanja bécset
2013. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltál, látogass el a Sziklakórházba:

[link]

www.sziklakorhaz.eu/‎


Hosszú időn át atombunkerként üzemelt, 2007 óta látogatható.

2013. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, de leginkább arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan képzelték az atompusztítás utáni éveket kormányszempontból. Vagy ez az információ örökre elveszett?
2013. szept. 23. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!