Hogyan érthetném meg a globalizációt-társadalomföldrajzot (tnc, stb. )?
Nem ismerem a 10-es földrajz tankönyvet. De a globalizáció azt jelenti, hogy a föld egy meghatározott pontján történő eseménysor - ha jelentős - elég gyorsan kihathat a világ bármely pontjára.
Arról van szó, hogy nagyon régen a népek elszigetelten éltek a technika fejletlensége miatt. Távolabbi vidékekre csak nagy nehézségek árán juthattak el. Ezért ha egy helyen valamiféle változás történt (lázadás, háború, természeti, vagy emberi pusztítás), akkor azt legtöbbször egy másik népcsoport meg se tudta, hatása meg végképp nem volt rá. Az 1848 március 15-i forradalom a két nappal korábbi bécsi események hatására tört ki, mert ennyi idő kellett, hogy Bécsből a hír Budára jusson.
Ma élőben nézhetünk egy szumátrai vulkánkitörést, vagy egy borzalmas háború eseményeit. A technika lehetővé teszi, hogy az emberek egy nap alatt bárhová eljussanak, üzeneteikhez egy perc se kell. Tehát emiatt, ha ma valahol valami fontos történik, annak - éppen a média hírközlése miatt - akár aznap hatása lehet a föld ellentétes pontján. A fukusimai katasztrófa hatására napokon belül kezdtek tárgyalni államok az atomerőművek bezárásáról. Ha a tokiói tőzsdén esik valami árfolyama, még aznap hatása lesz a New Yorki tőzsdére. A föld népei nem elszigetelten élnek többé, hanem az események globálisan az egész világra hatnak.
Köszi,lájkoltalak :D
Az elsőnek pedig:
Ez a tartalomjegyzék,szerintem ebből mindent meg lehet tudni.Igazából az egész könyv társadalomföldrajz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!