Miért éri meg a felső vezetőknek elhitetni az emberekkel a holokaustot, és a globalizációt?
Mert a holokausztot történelmi tények támasztják alá. Nem elhitetés, tény. Ennyi...
A globalizáció szerintem túllihegett dolog, de csak előregondolás kérdése.
Mert a holokauszt tényleg megtörtént, aki tagadja, az általában szélsőjobbos. Ha elbeszélgetsz egy-két túlélővel (vannak még páran, bár egyre kevesebben), talán te is elhiszed, hogy ez a borzalom tényleg megtörtént, és nem kamu, amit a kormányok találtak ki.
Globalizáció: nem hiszed el, amit a saját bőrödön tapasztalsz? Ehhez már tényleg nagyon hülyének kell lenni, pl. hogy NE hidd el, hogy a télen a boltban árult szőlő nem Magyarországról származik, és hogy amire rá van írva a Made in China, az tényleg kínai termék. Globalizált világban élünk, ez van, ez a nagy büdös igazság. Magyarország gazdasága sem a magyar politikusok miatt van ott, ahol, hanem a multik igazgatótamácsai miatt, akik a világgazdaságot irányítják. És a globalizált világban nem nekünk áll a zászló, sajnos.
Jól meg kéne pofozni, aki az általad említett hülyeségeket állítja...
Én is ezen a véleményen vagyok, hogy el van túlozva. De akik azt állítják,hogy egyáltalán nem volt, azok hazudnak.
(előző válaszoló)
azért az egy érdekes dolog, hogy miként kapcsolódott össze a fejedben ez a két dolog, de mindegy.
A globalizáció az egy jelenségre alkotott fogalom. Maga a jelenség létezik, nem nagyon lehet letagadni. Bemész egy boltba és kvázi bejárod a fél világot, anniféle helyről származnak a termékek. A dolog egyébként még ennél is súlyosabb, mert pl. az Északi tengerben német halászok által fogott rákot északafrikába viszik hűtőkamionnal és ott pucolják meg, majd visszaviszik a németekhez csomagolni, mert a pucolás/válogatás kézimunka és olcsóbb elvinni és ott megcsináltatni, mint német munkásokat helyben fizetni. Vagy pl. az indiai nők hajából előszeretettel csinálnak parókát és vendéghajat. (hosszú, erős és egészséges) Indiában begyűjtik majd elhozzák európába feldolgozásra. Ennek első lépése, hogy kiszedik belőle a festékanyagot, pongyolán fogalmazva kiszőkítik. Csakhogy az utóbbi időben egyre gyakoribb, hogy indiában hennával szinezik a hajukat, amit az alkalmazott eljárás nem szed le a hajról, tehát fekete marad. Az ilyen kötegeket, amikben van egy-két szál fekete, azt visszaküldik indiába válogatásra, mert olcsóbb, mint helyben fizetni munkásokat, ugyanis ez is kézimunka.
Ez és az ilyenek jelentik a globalizációt. Ezt nem lehet letagadni ez van.
Az egy más kérdés, hogy jó-e ez a dolog. Arról lehet beszélgetni, csak túl sok jelentősége nincs, mert ez akkor is így működik.
Holokaust volt és ezen nincs mit szépíteni. Aki majd hazahozza nagyapám holttestét, az magyarázhat. A számadatokról persze már van vita és való igaz, hogy nem lehet pontosan tudni, mennyien haltak meg. Egyébként a pármillió áldozat nem mind gázkamrákban halt meg: volt, aki menet közben készült ki, volt aki a fronton halt meg munkaszolgálatosként és volt, akik munkatáborokban. a gázkamrák csak töredéket tesznek ki.
Ja, és egyébként mielőtt jönne valaki, aki ezt kezdi magyarázni: tényleg nem voltak Auschwitzban gázkamrák, az csak munkatábor volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem voltak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!