Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem dobják ki az űrbe a...

Miért nem dobják ki az űrbe a le nem bomló hulladékot?

Figyelt kérdés
Miért nem dobják ki egyszerűen az űrbe? Tudom, drága lenne felröpködni minden alkalommal, de a veszélyes hulladékot igazán kidobhatnák oda. Ha vissza is hullik elég a légkörbe lépéskor, nem?

2013. szept. 17. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már így is mérhetetlen mennyiségű űrszemét kering körülöttünk,köztük veszélyes anyagokkal.Ha elég is a légkörben,attól még az égéstermék is veszélyes marad(hat),mérgező gázok,mikropor,ilyesmi,ami idővel azért elér minket.Gondolom én..Aztán meg már eléggé elszennyeztük a Földet,az űrt is kellene mégjobban? A probléma a veszélyes hulladékok "termelésével" van és a szemét nem megfelelő újrahasznosításával,pazarlással,stb. Megelőzni is lehetne a dolgokat:).
2013. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem éri meg, és már így is teleszemeteltük a közvetlen környezetünket.
2013. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Mert

1. Ahogy te is mondtad: Nem 2 forint

2. Bőven elég, h a földünket már szétk*rtuk, nem kell még az űrt is... Az űrben sem bomlana le és az se biztos, h ha a légkörben elégne, attól még nem lenne ugyanúgy káros. Bár ennek a Földnek, már oly mindegy..

2013. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meglep, de egy űrrakéta fellövése is épp eléggé szennyezi a környezetet.
2013. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem ez elég hülyén hangzik, hogy "miért kellene az űrt is"

Azért hangzik nekem annak, mert az űr nem 2 kilométer. Azért ott fényévek vannak, és szerintem ha oda ki is dobunk valamit, nem hiszem, hogy bármire is hatással lenne. Inkább azt piszkoljuk, mint a Földet.

2013. szept. 17. 10:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel láthatóan a reggeli trónoláskor jött ez a meggondolatlan ötlet, érdekelne hogy szerinted mennyit is kéne áldozni egy tonna szemétre átlagosan, hogy feljuttassuk, majd kövessük a pályáját, nehogy később nekiütközzünk.
2013. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A rakéták néha felrobbannak... Rakd meg pl nukláris hulladékkal azt ami éppen felrobban és nem nagyon foknak neked örülni a továbbiakban ezen a bolygón.
2013. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, lehet, hogy fényévek vannak odakint, de eddig egy nyamvadt űrszondát nem tudtunk eljuttatni fényévekre, nemhogy több tonna hulladékot.
2013. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, + még annyit:

"Tudom, drága lenne felröpködni minden alkalommal..."

Nem. Nagyon, nagyon, nagyon drága lenne...

2013. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Hogy prózaibb legyek: ez olyan, mintha azt mondanád, már tele a lakás szeméttel, miért nem dobjuk ki az utcára? Az sokkal nagyobb.

Ha minden technikai kérdéstől, költségtől el is tekintenék, akinek az önkontrollja akkora, hogy ilyen kérdést feltesz, azt sok más dologban is erősen korlátoznám.

2013. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!