Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kitöltöttem egy IQ-tesztet...

Zakhalaeus kérdése:

Kitöltöttem egy IQ-tesztet jónak számít-e?

Figyelt kérdés
Na szóval kitöltöttem egy IQ-tesztet 140-es lett az IQ-m egy kérdést tudom, hogy véletlenül félrenyomtam... 140-es az jónak számít?

2013. szept. 7. 12:25
1 2
 1/18 EagleHUN ***** válasza:
100%

Jobb mint az átlag, sőt elég jó. Nem ártott volna megosztanod a linket hol töltötted ki, hogy megnézzük mennyire megbízható és nekünk mennyit ad.

Egyébként a Mensa HungarIQa honlapján próbáltál már próbatesztet csinálni? Valószínű ott nem lesz 140.


[link]

2013. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Megelőztek már, a 140-es IQ jobb, mint az emberek 99%-é. A neten fellelhető tesztek nem megbízhatóak, leszámítva a Mensa tesztjét.
2013. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha valóban 140 lenne az IQ-d, akkor nem kérdeznél ilyen ökörséget.

A 140 az olyan nagyon jó, hogy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy rossz a teszt. A netes tesztek amiket eddig láttam, kivétel nélkül túlzott értéket mutatnak. Az átlag elvileg 100, de hogy ezeknek a netes teszteken minimum 130 az biztos.

2013. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
[link] Töltsétek ki aztán várom az eredményeteket.
2013. szept. 7. 13:04
 5/18 szpeti1991 ***** válasza:
90%
Húúú, kitöltöttem a Mensa próbatesztjét, alapszakos diplomával is rendesen leizzadtam olykor :D :D Kiadta, hogy 116, de naaaagyon nem vagyok elégedett a teljesítményemmel...
2013. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Tessék, nekem is 140-es az IQ-m, pedig közben metál zenét bömböltettem és facebook-on chateltem. Ráadásul van egy olyan esjtésem is, hogy az utolsó feladat úgy rossz ahogy van. Ott szerintem 74-nek kéne lennie a megoldásnak, de nincs is ilyen lehetőség. Bár már marhára nem igazgatott, aztán lehet csak én számoltam félre valami.

2013. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hopsz, az utolsó mégis jó lehetett, csak úgy néz ki, nem tudok összeadni :D

Tehát az leírta, hogy a hal feje 9 cm hosszú, a farka a fej hossza + a test hosszának a fele. A teste pedig olyan hosszú, mint a fej és a farok együtt. És akkor a kérdés, milyen hosszú a hal. (Remélem így volt a feladat szövege.)


Tehát akkor:

farok=9+test/2

test=9+9+test/2

ebből kijön, hogy test=36

egész hal=9+36+18+9=72 és nem 74, mint ahogy én számoltam :D Frankó. Ha néztem volna közben az órát, akkor ráérek ezzel pöszmörögni.

2013. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom én a halasat két ismeretlenes egyenlettel oldottam meg xD Pedig még nem tanultuk xD
2013. szept. 7. 14:09
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát tippelésekkel is könnyen összejöhet...
2013. szept. 7. 14:35
 10/18 2xSü ***** válasza:
100%

Van egy két „határeset” jellegű kérés. Látszik, hogy a kérdések egy részét más nyelvből fordították. Másik oldalról ez nem klasszikus IQ-tesz, kell hozzá műveltség is. Harmadik oldalról a teszt túl könnyűnek tűnt. Egy tesztet egy bizonyos sávra kalibrálnak. Ha a tesztet az átlagra – azaz a 100-as IQ-ra – kalibráltak, akkor 120 felett már valószínű nem ad pontos eredményt. A Mensa tesztet pl. kimondottan a magasabb IQ-ra kalibrálták, így az meg 100 alatt nem ad releváns eredményt.


Amúgy 146 lett az eredményem.


Az ilyen tesztekben azért én annyira nem bízok.


Ha igazán jó IQ tesztet akarsz, akkor 17 év alatt nem is próbálkozz. Addig az IQ annyira hektikusan fejlődik, mint a testmagasság. Hol nősz egy nagyot, aztán meg stagnálsz egy ideig. 17 év alatt maximum pillanatnyi állapotot tud mutatni, ami egy iskolai pillanatnyi képességfelméréshez jó, de messze menő következtetéseket nem lehet levonni.


Viszont itt egy teszt, ami nagyon hasonlít a Mensa féle Raven teszthez: [link]

2013. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!