Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni, hogy a...

Hol lehet megnézni, hogy a Mensa IQ teszten elért pontnak mennyi IQ felel meg?

Figyelt kérdés
A Mensa ugye töltet ki IQ teszteket. Arra kíváncsiak, hogy kik érnek el 130-as IQ szintet. A 36 kérdéses tesztecskéjükből mennyi kérdésre kell jó választ adni, hogy az 130-as IQ szintű legyen? Egy átlagos IQ szint (100) eléréséhez hány kérdést kell megoldani?
2009. okt. 29. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez függ a korodtól is, mert egy 20 évesnek több kérdésre kell jól válaszolnia a 130-as IQ eléréséhez, mint egy 50 évesnek. Ezért kell az elején megadnod, hogy hány éves, hónapos, napos vagy a teszt kitöltésekor.Idősebb korban már másképp frognak a kerekek, ezt is figyelembe vesz a Mensa teszt. A netest nem tudom, de ha elmész Mensa tesztet írni, akkor ott ez a helyzet.
2009. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, azzal tisztában voltam, hogy a kor is számít, na de olyan drasztikusan nem, max. 4-5 kérdéssel kevesebbre tud valaki jól válaszolni 20 éves korában, mint 50 éves korában, feltéve, hogy a 130-as szint körül mozog. Ennél nagyobb romlás nem lehetséges ilyen szinten szerintem.

S mivel a kérdésem leginkább arra vonatkozott, hogy a bűvös 130-as szint eléréséhez kb. mennyi jó válasz kell (majd hozzáadok/levonok néhányat), ezért most egy átlag, mondjuk 35 évesre gondoljunk.

2009. okt. 29. 16:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocs fordítva írtam, szóval 50 éves korában tud vki 4-5 kérdéssel kevesebbre jól válaszolni, mit 20 évesen.
2009. okt. 29. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem 140 a bűvös határ? Én úgy tudom... de ha 130, rögvest megyek a Mensába :D
2009. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha ugyanaz a teszt, ami a neten van, akkor arról jobb ha tudod, hogy az nem IQ teszt.

Az olyan teszt amiben memória, és műveltségi jellegű (pl. melyik szó a kakukktojás) kérdések vannak, az nem IQ teszt, hiába állítja magáról azt.

2009. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elnézést ha nem fogalmaztam volna pontosan. Én a Mensa által szervezett toborzó, tehát papíros és személyes tesztekre gondoltam. Tegnap voltam tesztet írni és ott a 130-at emlegették, mint küszöbszintet a bekerüléshez. Fogalmam sincs, hogy miért adták alább a szintet, talán a 140-et túl kevesen érték el.
2009. okt. 30. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem volt 140 a szint, az talan az 1%-ba valo bekerulesnek a hatara. Mindig is 130 pont volt a bekerules feltetele, ami a felso 2%-ba tartozik.
2010. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Saját eredményem alapján arra tippelek, 30 kérdésre elég helyesen válaszolni... persze 20 évesen lehet, hogy inkább 32.
2010. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 torrent.neked ***** válasza:

T. 2010-01-27 13:17!

Tévedés, hogy mindig 130 volt: régebben 148 volt. (Bár ez ugyanannyi helyes választ jelentett, csak akkor még nem 15-ös, hanem 24-es szórású normál eloszlás szerint számoltak.)


Az online próbateszt valóban nem szigorúan vett IQ-teszt, de a standardizálás alapján - és tudtommal az "éles" statisztikák alapján is - elég jól korrelál az eredménye a "komoly" IQ-tesztekével. (Gondolom, ezért is merik kirakni. :-)

2011. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Épp most csináltam végig a Mensa online próbatesztjét.

Pont 130 lett az eredményem, és azt írták ez alá, hogy ez alapján jobb vagyok iq-ban az emberek 97 százalékánál, tehát van esélyem bekerülni a mensások közé, de ez még nem mensás szint!

Gondolom a helyzet, a tesztek és egy csomó minden közrejátszik, hogy minek mikor mennyi az eredménye, de ezen a teszten ez a minimum egy lehetséges mensa-tagtól, hogy bármilyen körülmények között is teljesítse. Ám valószínűsítem, hogy aki tényleg tag vagy az lehet, az már ebben a próbatesztben is nagyobb eredményt ér el.


Egyébként sajnos nem volt részletes kiértékelés a végén. Két kérdésnél biztos vagyok benne, hogy rontottam, mert azt már a válaszoláskor tudtam, hogy rossz. (Egyiknél félrekattintottam, másiknál időfogyás miatt gyorsan klikkeltem, de tudom, hogy épp nem a jó válaszra.) Ezen kívül nem tudom mennyi hibám volt. És azt sem tudom, hogy az időt számít-e a tesztben, mert pl volt amit kapásból megválaszoltam, volt ahol kevés volt az idő.


Amúgy 35 éves vagyok, fősulit végeztem, és nem túl nagy a műveltségem, mert egy lusta disznó vagyok, szóval sokkal többet is tudhatnák, ha használnám a fejem. :) Nem tudom mindez hogy számít a teszt megoldásnál. Az azonban biztos, hogy nem vagyok egy zseni, mégha sok a logikám is. Inkább átlagosan jónak gondolom magam észt tekintve.

2014. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!