Jövőre kell fakultációt választanom, szerintetek mit lenne érdemes, ha leginkább ezek a dolgok érdekelnének? (bővebben lent)
Nos, nagyon megfontolt szeretnék lenni a döntésemben,ezért próbálok mindenhonnan információt szerezni,hogy mit lenne érdemes választanom. Érdekelnek a tudományok,leginkább a fizika és a matematika. Emellett érdekel a fotózás is, volt már több kiállításunk egy fotós csoport keretein belül és ahogy hallottam sok jó visszajelzés jött a képeimre. Eddig a mérnöki pálya jutott eszembe, de érdekelne,hogy ti mit javasolnátok? Gondolok itt akár a fakultáció mellett egyetemre, külön szakmára is.
Köszönöm előre is a válaszokat!
én matek faktos voltam általános iskolában és középiskolában is, mert alap csoportban jó voltam benne, de nekem rossz volt mindkétszer, mert ha túl gyors volt a tempó akkor totál lekapcsoltam, így a végén rosszabb eredményeket értem el, mint az alapcsoportos emberek.
Szóval ennyi tanáccsal tudok segíteni: ha érted és szereted a matekot, de nem tudsz gyorsan számolni, akkor hanyagold inkább, és esetleg képezd magad mellé. Sőt, igazából az első reakcióm is ez lett volna: annyira nem véthetsz nagy hibát, mert ami érdekel, azt fakt nélkül is csinálhatod.
Mérnökként manapság nyilván az informatikus az egyik legkurrensebb.
Alkalmazott, ill. programtervezö Matematikus, Fizikus, tudományegyetemen nem vonz? Szintén el lehet menni utána dolgozni az iparba (google). Én biofizikus-bioinformatikus vagyok, es szemely szerint nekem jobban tetszik a TTK karok szelleme, kevésbé tömegképzés, a legtöbb ember nem kifejezetten azért megy oda, hogy pénzt keressen, hanem mert érdekli.
Mellesleg az interdisciplinaritás, pl. a biológiával való kombinálás is keresett emberé tehet, lásd PPKE(budapesten) vagy Bionika Szegeden. A PPKE-n felsöbb években angolul megy a képzés (azt hiszem) ami NAGYON fontos. Ma az egyik legnagyobb gond magyarországon, hogy rosszul tudnak az emberek angolul, pontosabban kevesen jól, anélkül nagyon sokat romlanak az esélyeid.
Vissza a jelenbe: Ha érdekel, szerintem fizikát és/vagy matekot érdemes választani. Nem, parciális deriválást nem feltétlenül fogsz megtanulni hobbiból, és az egyetemen annyival is könnyebb lesz.
Az érdeklödésen belül szerintem érdemes a tanárt is nagyon megfontolni, azt a tanárt választani, aki leginkább tud inspirálni. Ez mellesleg késöbb is a legfontosabb szempont, legalabbis nekem az.
Azért szerintem ne kell, hogy az egész élet a pénzkeresésröl szoljon, különösen nem tizenévesen, szóval ha van energiád müvészi iranyultsagu fakot is valaszthatsz.
Igazából sztem az a legfontosabb, hogy a lelkesedésed megmaradjon, az hosszu távon sokkal több mindenre kihatással van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!