Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány szúnyog kell ahhoz, hogy...

Hány szúnyog kell ahhoz, hogy kiszívják egy ember összes vérét?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Több szúnyog, mint amennyitől meghal valaki (a sok szúrásból felszabaduló véralvadásgátló anyag hatására) és hullából már úgy tudom nem szívnak.
2013. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Egy szúnyog szerintem saccperkábé 1 köbmilliméter vérnél többet nem tud bedurrantani.

Meg kell nézni, mennyi átlagosan a halálos vérveszteség literben, aztán osztani-szorozni.

2013. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát ezt elsaccoltam.

[link]


"Egy szúnyog körülbelül 16 mm3 vért tárol. 16 mm3 =0,016 cm3=0,000016 dm3= 0,000016 liter. Egy véradás alkalmával általában 450 milliliter azaz 0,45 liter vért vesznek le, innentől már csak egy egyszerű számítás van hátra: 0,45/0,000016 = 28125. Vagyis egyetlen véradással, 28 125 szúnyogot foszthatunk meg táplálékától."

2013. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fosztjuk meg. A szúnyog nem táplálékul használja a vért. Tápláléknak megelégszik növényi nedvekkel. A vér a lárvák lerakásához, tehát a szaporodáshoz kell. Vért csak nőstény szúnyog szív (egyet kapj el, és nézd meg...)

Amúgy én arra az emberre lennék kíváncsi (leszámítva, ha kikötötték), aki hagyja a folyamatot a végkifejletig. Meg arra, összejön-e annyi szúnyog.

2013. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez így van, nem tápláléknak ,de ennyit benyel.

Egy ember átlagosan kb. 5 liter vért forgat, ebből 2 liternél több elvesztése már halálos lehet.

Ha 2 literre számolok, 125 ezer teleszívott szúnyog tudná elvinni ezt a mennyiséget.

Az ember kb. 2 négyzetméternyi testfelületére elosztva ez négy négyzetcentiméterenként (2X2 cm) jelentene egy csípést.

Én ezt az eredményt eléggé irreálisnak látom, szerintem a 16 köbmilliméter egy szúnyogban egy fals adat (szerintem az inkább 1,6, akkor a szúnyogok és a csípések számát fel kell szorozni tízzel).

Amúgy sem működne, mert a vérveszteséggel és a vérnyomás csökkenésével először a bőr alatti hajszálerekben csappan a vér mennyisége, a szúnyogok hiába szívnának, "nem jönne a cucc".

2013. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nlwarez2 válasza:
Én hamarosan meg fogom tudni úgy érzem. A dzsungelben élek Costa Ricaban, és ráadásúl most van a legesősebb évszak. mostmár kezd nagyon durva lenni a szitu, van olyan testrészem pl a vállam ahol 1cm2-n 5-6 csípés is van (egy egybefüggő minicsípéstenger). amit látok(a hátamon pl nem) az eddig kicsivel több mint 2000csípés. annyit érzek eddig hogy a vérnyomásom lentebb van a szokásosnál.
2014. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

nlwarez:

Kitartás, Molnár Gábor is öregkori elgyengülésben halt meg, nem vérveszteségben. :)

2014. aug. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!