Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért olyan...

Szerintetek miért olyan "menő" az angol nyelv?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy manapság mindenki angolul beszél, angol idézeteket ír ki mindenhova, angol kifejezéseket használ magyar kontextusban is.

Gondolom ez azért van, mert világnyelv, és még a csapból is ez folyik; de ha egyszer egy ilyen szép, jó kifejezőképességű nyelvet beszélünk, mint a magyar, miért kell angolul beszélni?



2013. júl. 26. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert a magyar közel sem annyira "szép, jó kifejezőképességű nyelv", mint ahogy sokan hiszik.


Ha nem tudsz más nyelven, akkor persze, hogy ezen tudod magad legjobban kifejezni, de a legtöbb idegen nyelv semmivel sem kevésbé kifejezö. A szépség meg ízlés dolga, van, akinek egyik nyelv tetszik, van, akinek meg a másik.


Az angol meg - ahogy írtad is - világnyelv, amit angolul írnak ki, azt máshol is megértik, nemcsak Magyarországon.

2013. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen a média és kultúra kérdése, ha jobban "reklámoznák" a magyart akkor az is szép lenne.Pl. ha költeményeket megnézzük (magyar költeményeket) azok is attól szépek, mert jól, logikusan választotta meg a költő a szavakat, sokan ma erre képtelenek.Nézz meg egy általános beszélgetést:

-Szia

~Szia

mizu?semmi? akkor csá........

2013. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem menő, sőt, én ha angol könyvet olvasok nyilvános helyen, akkor igyekszem dugdosni, míg más nyelvűekkel nem teszek ilyet. És ha megkérdik, milyen nyelveken beszélek, az angolt igyekszem letagadni (pedig azt beszélem a legjobban.)
2013. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
okok: világnyelv, nem túl nehéz. Nem rossz a hangzása, puha, de nem túlságosan... Én is elég jól értem, és beszélem is valamennyire. Kedvelem is, de korántsem annyira mint bizonyos más nyelveket. A magyar meg különleges, európában is, az egés zvilágon. Nem csak azért mert az magyar. Hallgasson meg valaki egy szláv nyelvet. Mintha egy részeg hőbörögne. Sok ilyen nyelv van még, ami inkább vartyogásra hasonlít. A magyar meg tiszta hangzású, dallamos, stb. De ezzel nem bántanám a többi nyelvet, mert sokat érdekesnek tartok, és szívesen tanulom őket. Egyébként ez a menőség már nem is annyira menő, már más nyelve kis kezdenek nagyon elterjedni a tanulók körében. Kicsit az angol, amiatt is hogy mindenhol ott van, már nem olyan menő.
2013. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert ez a legjobb nyelv, ha meg akarod magad értetni valakivel. A fejlett országokban ezt beszélik a legtöbben.

Azért jönnek szembe angol kifejezések, mert sokszor nincs pontos magyar fordításuk. Példának most a script szó jut eszembe, amit ugyan le lehet egy szóval fordítani, de az nem adja vissza pontosan a jelentését.

Aztán más kérdés, hogy a fiatalok körében elterjedt az angol kifejezések, szövegek MÁSOLÁSA, már ahogy észrevettem. Ez engem nem zavar, attól senki nem felejti el a magyar nyelvet, hogy mellette angolul is kommunikál, vagy csak úgy angol szövegeket oszt meg másokkal. Mondjuk az igaz, hogy értelme nincs túl sok, de minek mindenhol azt keresni?

G.

2013. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Történelmi okai is lehetnek: a világ mekkora részén volt kötelező hivatalos nyelv. Aztán rengeteget fordítottak az oktatás elterjesztésére.
2013. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Próbáld ki mit szólnának hozzá Iránban és Afganisztánban
2014. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7: Iránt nem számoltam bele a "Valaha is oda kerülök élni/nyaralni/dolgozni" listába.

G.

2014. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!