Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tehetnék ártalmatlanná...

Hogy tehetnék ártalmatlanná egy dezodor-sprayt?

Figyelt kérdés
Már nagyon régi, kb 10 éves. Már nincs olyan sok benne, de még van. Maga a palack kellene nekem, de a tartalma nem. Előbb fújjam ki az egészet, ami benne van, és utána óvatosan lyukasszam ki? Félek így beleszúrni és kiönteni, nehogy a nyomás miatt történjen valami. Vagy ha fújós részét leoperálom, (amit nyomni kell) a szelepnél le tudom engedni a hajtógázt?
2013. júl. 22. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbálkozz. Nem véletlenül írják rá a flakonokra, hogy felnyitni, ütögetni, tűzbe dobni stb. TILOS.
2013. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenyomva tartod és aközben valaki megpróbálhat szöget ütni bele. Elvileg ilyenkor már nincs benne nyomás, de jobb biztosra menni ezért lenyomva tartod, mintha fújnál vele. Semmi képp ne ess neki olyannal, ami szikrázhat. Valamennyi cucc még biztos van benne, ami jó eséllyel gyúlékony is. De amúgy szerintem sem a legjobb ötlet felbontani egy spray flakonját...
2013. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A második válasz tükrében kiegészíteném az első választ:


Nem véletlenül írják rá a flakonokra, hogy felnyitni, ütögetni, tűzbe dobni stb. MÉG ÜRES ÁLLAPOTBAN IS TILOS.

2013. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Na, jó, akkor most már kénytelen voltam elővenni egy flakont. :D

Másolom:

"Figyelem! Propán-bután hajtógázas! A készülékben túlnyomás uralkodik. Felnyitni, ütögetni, felszúrni, 50°C feletti hőmérsékletnek, napfénynek, sugárzó hő hatásának kitenni, vagy tűzbe dobni még üres állapotban is tilos! Tilos nyílt lángra vagy bármilyen izzó anyagra permetezni. Tűzforrástól távol tartandó, és használata közben tilos a dohányzás. Gyermekek kezébe nem kerülhet. Csak rendeltetésszerűen használja."


Egy másikon kb. ugyanez van, csak angolul; plusz egy fontos mondat: Please recycle when empty. (A jel az előzőn is megtalálható.)

Ha erről esetleg tud valaki valamilyen infót, azt megköszönném. Ugyanis én gyűjtögetem, gyűjtögetem a flakonokat már évek óta, csak fogalmam sincs, hova lehet kidobni. A szelektív konténerekbe nem, mert csak papír-, üveg- és műanyaggyűjtő van; elektronikai hulladékot és egyéb veszélyes hulladékokat időnként be szokott gyűjteni a helyi szolgáltató, de flakonokról soha nem beszél senki...

2013. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: inkább ne piszkáld, ha nem fontos a dolog. Elég komoly robbanást tud művelni még egy üres palack is, megfelelő körülmények között. De ha mindenáron ki akarod szúrni, akkor a következőt javaslom: Fújd ki belőle az összes cuccot ami ki akar jönni belőle. Ezután tedd be a hűtőbe fél órára, majd tekerd be 5-8 réteg hideg vizes rongyba lazán, és egy viszonylag vékony, de hosszú szöggel (65-ös pont jó), és egy kilós kalapáccsal üthetsz rá lyukat. Nagy valószínűséggel semmi sem fog történni (a luk létrejöttén kívül), de kizárólag csak saját felelősségre végezheted el a dolgot.


Berta: rá van írva, hogy please recycle when empty, vagyis megkérnek rá, hasznosítsd újra, ha kiürült. Szóval ne gyűjtögesd őket, hanem tessék a felhívás szerint eljárni és újrahasznosítani :D

2013. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, Sceptic, sokat segítettél. :P

Majd építek belőlük várat vagy kisvonatot. Pfff...

2013. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Berta: nincs fémgyűjtő konténer? A szürke, ha jól emlékszem, kéne lennie. Más nem jut eszembe. (Angolul a "megoldott dezodor-újrahasznosítási rejtély" cikk kijelenti, hogy minden flakon műanyag, és kizárólag stiftes deó létezik. Ez kedves tőle.)
2013. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos az én városomban nincs, de még csak a környékben sem láttam. Én vidéki jány vagyok. :D

Van papír, műanyag, színes üveg, fehér üveg, de más nincs a közterületeken.

Elemeket a boltokba vagy az iskolákba lehet vinni, lejárt (vagy bármilyen) gyógyszereket a patikákba, elektromos cuccokat állítólag bármelyik elektronikai boltba, neonokat a Tescóba... De fémet sehova, legalábbis nem tudok róla.


De azért köszi. :)


Ez a "csak stiftes deó létezik" meg nagggyon jó vicc; én speciel utálom a stiftet, úgyhogy az kéne még...

(Kíváncsi lennék, hogy szerintük légfrissítőből is csak stiftes létezik-e. :D

Jó, tudom, vannak nem spray-sek is, csak vicc akart lenni...)

2013. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. jan. 19. 21:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Szívesen, jó reggelt, ás gratulálok, mert te vagy az új rekorder: majdnem napra pontosan 30 hónap után reagáltál. :D
2016. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!