Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valakit szépen kérek tudna...

Valakit szépen kérek tudna segíteni matematikában?

Figyelt kérdés

Nem tudom megcsinálni a feladatokat,valamit mindíg elrontok bennük.Valaki segítene aki ért a matekhoz,és le tudná lépésről lépésre írni a feladatok megoldását? És hogy milyen módszer kell hozzá? Nagyon hálás lennék érte! Köszönöm előre is . :-)


1.feladat:

Hány db olyan 3 jegyű szám van, amelyben a számjegyek növekvő sorrendben követik egymást?


2.feladat:

Egy gimnázium számitástechnika termében 10 számítógép van.Hányféleképpen ülhetnek le a diákok,ha egy géphez csak egy gyerek ülhet,ha :

a; a csoport 10 fős

b; a csoport 7 fős?



2013. júl. 18. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

na a végét újra


a=hanyasszámrendszerbenvagyunk

b=hányjegyűszámokatírunkfel


és


a-b=c

n = c

d = 0... -> c (természetes számok halmazán)


SZUMMA (n db elem) =

(d(alsó index:n-edik elem)^2+ d(alsóindex:n-edik elem) ) /2 + ....

2013. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
(nem lehet itt normális matematikai jelöléseket csinálni...)
2013. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Banc ***** válasza:

A második feladat szerintem ki van vesézve, de az első még nem százas.


Először is praktikusabb, ha nem a százasoktól megyünk, hanem a lehetséges tízes-egyes párokat felírjuk:

a legkisebb tízes számjegy a kettes lehet, mivel a 0 nem alkalmazható, a legnagyobb pedig a 8-as, mert az egyesek helyén kilences lehet a legnagyobb.

2-nél 7 számjegy nagyobb egy 0-9-es skálán, ahogy 3-nál 6, stb.

tehát

2-nél 7

3-nál 6

4-nél 5

5-nél 4

6-nál 3

7-nél 2

8-nál 1 lehetőség van.


azonban egy szám csak annyiszor szerepelhet, ahány nála kisebb szám van, tehát (n-1) szer

ezzel átírva a felső oszlopot:

1*7

2*6

3*5

4*4

5*3

6*2

7*1

ezeket összeadva kijön a 84

2013. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki írta az elsőre az általános képletet arra vonatkozóan, hogy:


Hány db olyan valahány jegyű szám van, melyeknél a számjegyek növekvő sorrendben követik egymást. A képletem alapján akár 16-os számrendszerben lévő számokról és 5 számjegyűek felírásával is meg lehetne válaszolni a kérdést

2013. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nehéz lenne nyári szünetben beadni házi feladatnak :D
2013. júl. 21. 17:15
 16/16 anonim ***** válasza:

Az elsőre jóval tömörebb megoldás is van:


Ha már ki van választva három számjegy, akkor azoknak csak egy megfelelő sorrendje van. Így ugyanannyi megfelelő háromjegyű szám van, mint ahányféleképpen ki lehet választani a 9 számjegyből 3-at. (A 0-t ugye nem vehetjük bele..)


9-ből 3-at pedig (9 alatt a 3)-féleképpen tudunk választani. Ez pdig 9!/(3!*6!) ami egyenlő 84-gyel.


Ennyi.

2013. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!