Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Star Trek-ben meg a hasonló...

A Star Trek-ben meg a hasonló filmekben hogyan lehetséges, hogy különböző fajoknak utódai legyenek?

Figyelt kérdés
Ember-klingon, ember-vulkáni, meg ki tudja, még mi. Tudom, hogy ez csak egy film, de mivel próbálják magyarázni, hogy simán lehetséges különböző fajok keveredése?
2013. júl. 11. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem semmivel sem próbálják magyarázni, mint ahogyan az alieneket, szörnyeket, beszélő állatokat és hasonlókat sem.

A készítők tudják, hogy ezek a filmek "mesék felnőtteknek"; és bizonyára úgy gondolják, hogy ezzel a felnőttek is tisztában vannak.

2013. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért próbálom magyarázni:

Azonos kromoszómaszám. Ahogy azonos humanoid (2 kéz, 2 láb, 2 szem…) felépítés. Közös eredet, erre sok nézet van. Pl.:

- Atlantis állítólag egy bolygó volt.

- StarGate sorozat teóriája.

2013. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salamon Bálint ***** válasza:

Star Trek-ben is próbálnak rá magyarázatot találni, az első ugye T'pol és Tucker gyereke, aztán B'Elana és Parrisé, Dianna Troy (ember-betazoid), Seska (kardasszai-kazon) vagy Tora Zyal, aki kardassiai-bajor keverék.

A sorozatokban a közös eredettel magyarázzák.


Ez annak fényében érdekes teória, hogy a delta-quadráns ocampái és az emberek is keveredhetnek, lásd Parris és Kes lánya.

2013. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Makoscsiga ***** válasza:
44%

"A Star Trek-ben meg a hasonló filmekben hogyan lehetséges, hogy különböző fajoknak utódai legyenek?"

Úgy, hogy a forgatókönyvírók nem értenek a genetikához.

2013. júl. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

De, értenek - volt a TNG-ben egy rész, ahol találtak egy ősi üzenetet a génekbe kódolva (amint természetesen a tricorder hologramként kapásból lejátszott :D) ami szerint egyetlen egy faj hozta létre az életet az egész galaxisban, így minden humanoid faj kompatibilis az összessel.


Más téma, hogy más Star Trek részek erre rácáfolnak, de az lényegtelen :)

2013. júl. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Makoscsiga ***** válasza:

Nem tudom... Nekem ez egy kicsit meredek. Az, okés, hogy az összes humanoid faj szegről-végről rokon, nade mikor történt a reproduktív izoláció? A különböző fajok nagymértékben különböznek egymástól (a maszkmesterek ügyességének függvényében :-), ami arra utal, hogy ez egy nagyon régi esemény. Mivel hosszú ideig tart a fajok divergenciája, szerintem igen kétséges, hogy életképes egyedek szülessenek. Az mindenesetre okés, hogy a nagyléptékű változások lassúsága miatt a szexualitással nem lesz gond... nade az utódok? :-D


És ezt miképpen hozták azzal összhangba, hogy a földi majmokkal >95%ban megegyezik a genetikai állományunk?

2013. júl. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
FILM. Ez magyarázat mindenre.
2013. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Turbo dezoxiribonukleinsav moduláló pénisz gyűrűt használtak a hím egyedek szeretkezés közben, miért te mégis mit hittél?
2013. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!