Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy bolygón két vagy több intelligens faj fejlődjön ki?

Figyelt kérdés
Tehát nem úgy, mint itt, hogy egyetlen domináns faj van, hanem több egymás mellett, úgy, hogy nincsenek egymástól teljesen elszeparálva. Vagy az evolúció során mindenképpen egyetlen faj kerekedik felül véglegesen?
2009. okt. 15. 19:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

És az embernek az van az ösztönébe hogy kutyát tartson mert szól az embernek ha jön az oroszlán.

Mondhatná például egy pók hogy az emberek annyira primitívek hogy még hálót se tudnak szőni.

2009. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez nem ösztön. Az ösztön olyan dolog, ami genetikailag kódolt, az intelligencia meg pont hogy a megszokottól elrugaszkodás, az újítás képessége. A madár alapból tud repülni. És? Most már az ember is. A hal alapból tud úszni. És? Az ember is tud, ha megtanulja. A pók tud hálót szőni. És? Az ember is tud. A pók viszont nem tud repülni, a madár nem tud hálót szőni és a hal se él meg szárazon.

Az ember mindent meg tud csinálni, amit az állatok, de ez fordítva nem igaz. Ez az intelligencia fokmérője. Ha viszont ezt nem vagy képes felfogni, akkor te vagy a kivétel.

2009. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ahogy ezt így mondod inkáb az a mondás jut eszembe hogy utánozás majomszokás. Már az őseink a majmok is utánozzák a többi állatot. Mi is ezt tesszük. De ez amit mondasz hogy a madár tud repülni az nemis jó példa. Na most kérdezek. Az embereknél a járás az ösztön? Mert a madárnak a repülés a halnak az úszás ugyanaz. De az ember nem úgy születik hogy jár. Hosszas esések kelések amig megtanul. És a madár se repül rögtön hanem gyakorolnak csapdosnak még végül felszállnak. Szóval meg kell tanulni.

Szerinted ez a madaraknál ösztön az embereknél meg öntudat?

2009. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utánzás majomszokás, hehe. Csakhogy az ember nemcsak utánoz, hanem már önállóan fejleszt. Egyetlen állat sincsen, amelyik képes eljutni az űrbe, az ember erre is képes volt. Az meg a legtermészetesebb dolog, hogy ha látunk valamit ami ténylegesen működik, akkor hasonlóképpen próbáljuk megoldani a dolgot. A szitakötő láthatóan tud repülni, természetes, hogy az ember is hasonló formát keresett a helikopter kifejlesztésekor. De a római jog, ami a legtöbb jogrendszer alapja, szintén arra épült, hogy ami más jogokban hasznos volt, azt átvette. Így vált a legjobbá. A megfigyelés az első, aztán a tapasztaltak összegzése, ezek felhasználása, majd továbbadása. Erre egyetlen állat sem képes. Azért lett az ember a domináns faj, mert az értelmével képes volt felülkerekedni olyan nehézségeken is, amiben hátrányban volt a többi fajjal szemben. Hiába van az oroszlánnak, elefántnak nagyobb ereje, mint az embernek, ha az ember képes olyan eszközöket szerkeszteni, amivel könnyedén elpusztítja.
2009. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezzel már majdnem meggyőztél. Láttam régen egy természetfilmet amibe az volt hogy az állatok is képesek ujítani ha szükségessé válik. Amelyik nem az kipusztul.

Csak nemtudom már mi vlt az a film és hol láttam. Mindegy is. De az emberekbe is van ösztön. Egy példa. A férfiak mennek a nők után. És ez nem tünik nagyon tudatosnak.

És a nők párválasztása is egyre töbször vezet váláshoz.

És magyarázkodnak hogy "tudom hogy megver de amikor nem akkor rendes" Na és ez neméppen ésszerű.

szóval Szerinted az embereknél mi az ami ösztönös?

2009. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az embereknél is van ösztön, persze. Életösztön, párzási ösztön, ezek a legalapvetőbbek.

De az ember le tudja győzni ezeket az ösztönöket az értelmével, ez viszi előre, és néha a pusztulásba. De kockázat nélkül nincs siker.

2009. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ösztön = öröklött viselkedésminták. Mivel minden élőlény viselkedik valahogy (nem pedig csak ül és bambul), ezeket mindet ösztönösnek kell tekinteni. Egy dzsungelben hagyott gyerek is el fog menni vadászni vagy letépi a füvet és megeszi, de legalábbis keresni kezdi. Az élelem keresés ösztönös. Viszont nem fog tudni tüzet rakni, mert az viszont tanult dolog.


Tanulás = új viselkedésminták rögzülése, vagy az öröklött minták előcsalogatása. A madár kezdetben nem tud repülni, és az ember sem járni, de megtanulják anyjuk nélkül is. A járás és a repülés ösztön, de tanulást (gyakorlást) igényel. Tanítani sokmindent lehet egy állatnak, a kutyát leültetni meg pacsizni, a papagájt beszélni (de az valójában csak hangutánzás). Vagyis az új dolgok tanulása nem olyan kritérium, ami elválasztja az emberiséget az állatvilágtól. Sőt, sok állat képes tanulni tolgokat a fajtársaitól.


Tárgyhasználat, innováció = a környezet tárgyainak használata, esetleges átalakítása. Ilyenre is van példa az állatvilágban.


Akkormi az, amire az állatok nem képesek? Nem képesek korlátlan számú gondolati egységet kifejezni a kommunikációjuk során. Egy csomó állat tud kommunikálni, de minden jelnek megvan a maga értelme. Egy morgás az morgás, egy csaholás pedig csaholás. Nincs olyan, hogy morgások és csaholások mennyiségét és sorrendjét variálva más értelmű üzenetet kapjál. Majmok egész fejlett özeneteket tudnak váltani, de az üzenetek száma ott is véges. Az embernél pedig végtelen. És ez nem ösztönös, mert ha egy gyereket nem tanítasz meg beszélni, akkor sohe nem is fog. A gondolati egységek használata egy képesség, amit ki kell fejleszteni minden egyedben.

2009. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Láttam egy természetfilmben, hogy majmokat tanítottak meg az emberi jelbeszédre... és igen, ki tudtak fejezni mindent... például egyikük még nevet is adott így egy macskának!
2009. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
pl. FÖLD!
2009. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!