Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet meghatározni egy...

Hogyan lehet meghatározni egy adott égtájat egy karóra segítségével?

Figyelt kérdés
Bear Grylls A Túlélés Törvényei c. sorozatban (angolul: Ultimate Survival) több részben is az órája segírségével határozza meg az égtájakat. Ha látta valaki a sorozatot, vagy csak egyszerüen van ötlete, kérem segítsen?! "
2008. jún. 19. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Analóg óra kell hozzá, a helyi időre beállítva, tehát ne legyen nyári időszámítás szerint!

Ha a kismutatót a nap felé fordítod, akkor a kismutató, és a 12-es felező pontja mutatja a déli irányt!

A többi meg adott az


Előttem van Észak,

Hátam mögött Dél,

Balra a Nap nyugszik,

Jobbra pedig kél."


versike alapján!

2008. jún. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mármint itt az északi féltekén, ha a déli féltekén vagy, akkor ugyanez az éjszaki irányt mutatja.
2008. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha a karórán nem tudod meghazározni akkor nézz meg a fa törzsét.Az északi oldalon mohás.
2008. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerü logika. Megnézed hány óra van. Ha délelött van megnézed merről kel fel a nap, az az irány kelet. délután meg amerre nyugszik, az a nyugat. :)
2008. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

A moha dolog humbug. Még sosem próbáltad erdőben igaz? De ezt nem bántásnak mondom...

Sajnos a karóra dolog nekem nem megy

2008. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl. sivatagban, vagy szavannán nem sok fa van :(
2008. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hol kel fel... Hol megy le... kézről megállapítod, mi merre van... Ha nem működne az óra, ez mindig beválik.
2008. jún. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Bear Grylls módszere:

Letűzöl a földbe egy kb 10 centis vékony ágat,ha süt a nap árnyékot vet a földre,majd vársz kb:15 percet. Az árnyék elmozdul,a két árnyék közé teszel egy újabb faágat ez a K-NY vonal,tehát egyszerű.

2009. nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledd! Mindig a moha déli oldala fás:D
2010. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dunaviz válasza:
A mohákkal vigyázni kell. Én jártam már úgy hogy nem egészen tudtam merre tartok egy mély völgyben és bizony volt olyan fa aminek a törzsét körbeérte a moha! :) Akkor úgy gondoltam hogy a moha helyzete a fa törzsén erősen függ a helyi viszonyoktól.
2014. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!