Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretek portrét rajzolni, de...

Szeretek portrét rajzolni, de az árnyékolásban fejlődnöm kéne. A maszatolós árnyékolás jó módszer?

Figyelt kérdés
szeretném úgy megrajzolni a portrét,hogy a bőrét is szépen árnyékolva megrajzoljam. és ne látszódjon,hogy én ott árnyékolni próbáltam. ezt hogyan lehet úgy megcsinálni? milyen módszerrel? előre is köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 28. 11:30
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
Gyakorolj rajzszénnel. Ott szétdolgozhatod ujjal. Ceruzánál nem ajánlom a szétkenegetést, elfoltosodik és nem nagyon tudod javítani.
2013. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SzilKa válasza:

A maszatos arnyekolas nem jo modszer... Nem szep egyaltalan.

Vegyel sok B-s ceruzat es azzal finoman arnyekolj.

2013. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
Én grafitportréhoz a nagyon puha ceruzát nem javasolnám, az ember könnyen elmaszálja a saját munkáját. Nekem a HB bevált. Azzal is lehet szép finomvonalkásan árnyékolni.
2013. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha egy grafikusnak maszatolásról beszélsz, magához nyúl ... árnyékolni vonalakkal kell

DE nagyon jó hatásúak a maszatolt árnyékok, domborítások akár tetszik a szakmának, akár nem ... 8B-s cerka, és gyurmaradír ... ha ez a kettő van, meg az ujjad papírzsepivel akkor nem ronthatod el

2013. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a gyurmaradírral nem "radírozol", hanem rányomkodod a halványítandó részre
2013. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
A gyurmaradír szénhez és porpasztellhez van.
2013. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Wadmalac minden tiszteletem a tiéd, de én sem ma kezdtem a rajzolást :)

(csak a szenet utálom valamiért)

2013. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SzilKa válasza:
Bar en nem grafikus vagyok, hanem tetovalo, de szerintem is tobbnyire csunya a maszatolasos arnyekolas.
2013. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet úgy árnyékolni, hogy az arca, bőre jó élethű legyen?
2013. máj. 30. 21:08
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

nemááá:


Személyes tapasztalatom szerint a monopol nagyon bele tud randítani egy grafit rajzba, inkább maszál mint radíroz. Ott én megmaradtam a sima ceruzaradírnál. Szénhez ideális a monopol, porpasztellnél inkább "takarításra" jó.

Mondjuk porpasztellben inkább édesanyám tudna hozzászólni:

[link]

2013. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!