Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki balkezes volt és átnevelték?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint nem voltam balkezes, mégis sok dolog a bal kezemmel könnyebben megy. Pl. ételek kavargatása ( ilyenkor mindig mondják, hogy milyen idétlenül áll a kezemben a fakanál, mégis sokkal természetesebb nekem bal kézzel kavargatni, mint jobbal stb.) Hallottam olyanról, hogy van egy egyszerű teszt, miszerint ha összekulcsolod a kezed természetesen, és amelyik hüvelykujjad felül van, "olyan" kezes vagy. Ha pl. jobb hüvelykujj, jobb kezes. Ez mennyire igaz? Van még hasonló teszt ezzel kapcsolatban?


Elnézést, ha rossz kategóriába írtam:$


2009. szept. 20. 17:28
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
Én átszoktatott vagyok.Az aprólékos munkát kivéve, mid két kezemet használni tudom bármire.De már, a jobb kezem az ügyesebb.Bal kézzel rondán írok, de viszont festéshez azt használom, (képfestés).Az egykezesek, nagyon hosszú gyakorlás után tudják csak, a másik kezüket,ilyen jellegű, feladatvégzésre használni.De idővel megtanulható az, ami nálunk magától működik.Ha betudsz gombolni, mind két kezeddel, külön külön egy gombot, akkor biztos ,hogy balkezes voltál, a váltás lehetett születés előtti is.
2009. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 aulac válasza:
A legbiztosabb módszer,ha a karodat a melled előtt összekulcsolod mindíg aza kezed van felül amilyen kezes vagy. Ha megpróbálod ellenkezöleg akkor számodra természetellenes, nem pihentető.
2009. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
18-25 vagyok: Nálam működik az összekulcsolás.Ennyi év után is, a bal kezem van felül és így kényelmes a tartás.
2009. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az karba tett kéz nem igaz. Nekem legalábbis a jobb kezem van felül, pedig balkezes vagyok.

Ugyanez áll a hüvelykujj-kulcsolásra és az orrfújásra is.

2009. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amúgy sok ilyen dolog azért lehet torz,mert nem mindenki csinálja ugyanazt az ügyesebbik kezével.

Én balkezes vagyok.

Úgy érzem,hogy bal kezem az erős,a jobb a gyengébb.

Írni bal kézzel írok,amikor eltört a bal kezem,akkor egy ideig jobb kézzel írtam,nagyon csúnyán,de vmennyire tudtam vele írni.

Enni szoktam jobb kézzel,kanállal.De kés-villa esetén,a kés mindig a bal kezemben van,mivel azzal vágok,az az erősebb.

De pl az egeret jobb kézzel fogom,mert nekem fura lenne,ha az erősebbik kéz feladata lenne az egér fogása,vannak balkezes egerek is,én mégsem használom,mégis balkezes vagyok.

2013. nov. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!