Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki balkezes volt és átnevelték?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint nem voltam balkezes, mégis sok dolog a bal kezemmel könnyebben megy. Pl. ételek kavargatása ( ilyenkor mindig mondják, hogy milyen idétlenül áll a kezemben a fakanál, mégis sokkal természetesebb nekem bal kézzel kavargatni, mint jobbal stb.) Hallottam olyanról, hogy van egy egyszerű teszt, miszerint ha összekulcsolod a kezed természetesen, és amelyik hüvelykujjad felül van, "olyan" kezes vagy. Ha pl. jobb hüvelykujj, jobb kezes. Ez mennyire igaz? Van még hasonló teszt ezzel kapcsolatban?


Elnézést, ha rossz kategóriába írtam:$


2009. szept. 20. 17:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem "természetesen" a bal hüvelykujjam van felül..
2009. szept. 20. 17:29
 2/15 anonim válasza:
akkor valószínű hogy balkezes voltál. :) én is balkezes vagyok, és ha összekulcsolom a kezemet, a bal hüvelykujjam van felül. viszont pl a jobb kezemmel tudok csak vágni és az ételek kavargatása néha nekem jobb kézzel megy ;) talán mert kiskoromban eltört a balkezem, ésakkor hát kénytelen voltam egy ideig a jobb kezemet is használni :D de ettől függetlenül balkezesvagyok :)
2009. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én balkezes vagyok,de mondjuk ollózni csak jobból tudok:)

Amúgy igen,valószínű balkezes voltál eredetileg,de így meg legalább mind a 2 agyfélteked tudod használni:)

2009. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még várok más véleményeket is ;)
2009. szept. 20. 18:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is a bal hüvelykujjam van felül, de legjobb tudomásom szerint jobb kezes vagyok, azzal csinálok mindent, soha nem is csináltam ballal. Bár azon egyesek csodálkoznak, hogy a jobb kezemről a körmöt le tudom vágni kisollóval (a ballal), míg nekik csak csipesszel megy.
2009. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem a jobb hüvelykujjam van felül, én teljesen balkezes és ballábas vagyok. Szerintem onnan lehet tudni, hogy pl természetes nem tanított dolgokat melyik kezeddel csinálsz: orrfúlyás, fenékkitörlés, pl ha viszket az orrod, melyik kezeddel vakarod meg.
2009. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
engem kineveltek a balkezességből.jobbal írok,de minden mást ballal csinálok.
2009. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én abszolút jobbkezes vagyok,mégis a bal ujjam van felül:O
2009. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Nálunk (férjemmel) voltak viták, hogy ki milyen kezes.

Elvileg mind a ketten jobbkezesek vagyunk, mégis ő máshogy fürdeti a babát, én bal kezemben tartom jobbal mosom, ő fordítva. Szerinte én balkezes vagyok, vagy mindkettő.

Barátnőm mondta, hogy a seprűt hogy fogja meg valaki az is számít, de már nem tom.

Amelyik kezeddel húzod és lejjebb fogod olyan kezes vagy azt hiszem, mert a másik kezedet a végére csak úgy lazán teszed. Vagy fordítva? A végén irányítod a seprűt?

Mindkét gyerekemet mindig bal kézzel fogom meg, nekem úgy biztonságosabb. Jobb kézre nem állnak valahogy.

Érdekes, de télleg én sem tudom eldönteni.

Jó, írni nem tudok bal kézzel.

2009. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
orrfúlyás.. ha valamiért egy kézzel történik, akkor ballal. fenékkitörlés jobb kézzel xD orrvakarás legtöbbször bal..a dolgok után is bal kézzel szoktam nyúlni.. csak jobb kézzel írok.
2009. szept. 20. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!