Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a titka annak, hogy ez a...

Mi a titka annak, hogy ez a nő 122 éves koráig élt?

Figyelt kérdés

Jeanne Calment a valaha élt legtöbbet élt ember - 122 évet élt, 1875-ben született és 1997-ben halt meg (akkor én mér 6 éves voltam :D)

[link]

[link]


A hosszú élet titka szerinte:

olívaolajnak tulajdonítja. Mint mondta, minden ételére azt öntött, és bőrére is azt kente. Hosszú életét továbbá a vörösbornak is köszöni, valamint annak, hogy megközelítőleg egy kiló csokoládét evett meg hetente.

Ezen kívül élete végéig dohányzott és sportolt (kivéve pár évvel a halála előtt egy combtőrés miatt)


Ti ezt elhiszitek? Szerintem nem a csokitól élt eddig...


2013. márc. 22. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ő idejében 1kg még kevesebb volt. Azóta minden nehezebb lett.
2013. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván baromi jó genetika kell hozzá :)

A génjeim nekem se rosszak, én is fogok edzeni, a táplálkozásomat pedig szépen lassanként javítom, olvasok, gondolkodom, figyelek a testemre, kész recepteket nem fogadok el.

Nyilván a lelkiek is fontosak, egy kiegyensúlyozatlan, boldogtalan, stresszes ember nehezen tud sok évtizednyi életet felmutatni. A társ, a nevetés, a hobbik sokat tudnak segíteni.


Biztos vagyok benne, hogy az nem tenne jót, ha ráállnánk a csokievésre :D

2013. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű. az a titka, hogy cseszett addig meghalni.
2013. márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
35%

A hunzáknál 100-110 év az átlagéletkor. Nem esznek húst, és semmilyen mérgező adalékanyagot amiket mi két pofára zabálunk minden nap. Nem mérgezi őket a repülőkből származó vegyi csík, valamint nem hányják tele mindenféle mérgező védőoltással az immunrendszerüket. Nem terheli őket semmilyen stressz, és nincsenek manipulálva semmilyen információt hordozó eszköz által.


[link]

2013. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!