Tananyag hallgatása mikor a leghatásosabb?
Négyéves korig a gyermekek a legtöbb időt a delta (1-3 Hz) frekvenciasávban töltik, ilyenkor tanulnak a gyerekek a legkönnyebben és a leggyorsabban.
Majd ahogy a gyermek fejlődik, egyre több agyterülete kapcsolódik be. 4-7 éves korban a gyermekek a legtöbb időt a theta (4-7 Hz) állapotban vannak.
7-14 évesen az alfa (8-12 Hz) tartományban, míg a béta (13-20 Hz) tudatszint 14 éves kor után válik jellemzővé. Tehát ha elmúltál már 14 éves, akkor 13-20 hertz között 'mozog' az agyad.
Az emberi agy elektromos áramainak EEG-vel történõ mérései megállapították, hogy agyunk 1-20 Hertz közötti elektromágneses hullámokat termel.
Az orvostudomány ezt a spektrumot négy fõbb tartományra osztja, amelyek különbözõ tudatállapotokhoz kapcsolódnak:
1. A delta-hullámok (1-3 Hz) az álom nélküli mély alvásban dominál.
2. A théta-hullámok (4-7 Hz) azokra az alvási fázisokra jellemzõek, amikor álmodunk. 3. Az alfa-hullámok (8-12 Hz) a nyugalmas ébrenléti állapotokban lépnek fel (pl. röviddel az elalvás előtt, illetve közvetlenül az ébredés után).
4. A béta-hullámok (13-20 Hz) a normális ébrenléti állapotra jellemzőek.
Tehát láthatjuk, hogy mindennap 'átéljük' azokat az agyi állapotokat, melyek kis kortól a felnőtt korig tapasztalhatóak. Úgy tartják, hogy alfa állapotban jobban megragadnak az információk az agyban, alfa állapotba, pedig közvetlen elalvás előtt kerülünk.
Kérdésem az lenne, hogy ha lefekvés előtt hallgatok tananyagot, akkor az hatásosabb e, mintha csak simán napközben hallgatnám?
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!