Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Logikai feladat! Egyszerű, de...

Logikai feladat! Egyszerű, de hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tehát: meg van adva egy szám. Ehhez a számhoz mindig hozzá kell adni 1-et, 2-t, majd 3-at, és így kijön egy sorozat.

Kérdés, hogy a megadott számhoz vajon már hozzá van adva az 1-es, vagy nem? Tehát úgy kell kezdeni, hogy 1-et adunk hozzá, vagy már rögtön 2-t? Lehet, hogy buta kérdés, de ezt nem írták oda.



2013. márc. 13. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosítsd a kérdést. Ez így értelmetlen.
2013. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Ez attól függ, hogy az adott esetben hogyan írják elő a szabályok a sorozat képzését.


> meg van adva egy szám


Mondjuk legyen ez a sorozat első eleme és a szám legyen 100. Magyarán

a[1] = 100


> Ehhez a számhoz mindig hozzá kell adni 1-et, 2-t, majd 3-at


Ha így van megfogalmazva, akkor így is értendő.

a[2] = a[1]+1 = 101

a[3] = a[2]+2 = 103

a[4] = a[3]+3 = 106


Persze a „mindig hozzá kell adni” nem elég konkrét megfogalmazás. Mihez kell hozzáadni? A sorozat előző elemélhez, vagy a sorozat kezdő eleméhez? A fenti példa ez előbbire vonatkozik (a sorozat előző eleméhez). De ez értelmezés kérdése. Pont ezért használ a matematika ennél pontosabb megfogalmazást.


> Kérdés, hogy a megadott számhoz vajon már hozzá van adva az 1-es, vagy nem?


Miért lenne? Ha úgy van megfogalmazva, hogy „hozzá kell adni 1-et, majd…”, akkor elsőként hozzá kell adni egyet.

2013. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha túl zavarosan fogalmaztam meg.

Úgy értendő, hogy mindig az előző elemhez kell hozzáadni.

Nekem is így volt logikus, csak volt, aki másképp gondolta, ezért kérdeztem meg. Köszi a választ!

2013. márc. 14. 07:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Illetve azt még elfelejtettem leírni, hogy a megadott szám a sorozat első elemeként szerepel, ezért is zavarodtam össze kicsit. De akkor ez esetben is úgy kell kezdeni, hogy először 1-et adunk hozzá?
2013. márc. 14. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!