Ha egy ember kitalálná, hogy egy "űrhajóval" el akar utazni egy legyen mondjuk 1 fénysebességre lévő bolygóra, akkor mennyi idő alatt érne oda?
A "fénysebesség" az nem távolság mértékegysége, nincs olyan, hogy 1 fénysebességre lévő bolygó.
Ha egy FÉNYÉVre gondoltál, akkor is a sebességtől függ. Ha volna olyan jármű, ami fénysebességgel halad, akkor egy évig tartana az utazás, ha eltekintünk a gyorsulástól és a fékezéstől.
Ha gyalog menne, akkor kb. 270 millió évig tartana, feltéve, ha nem pihen közben. :D
A technikától függ, hogy mekkora sebességet tudunk elérni.
Ha 100 év alatt sikerülne eljuttatni egy akármilyen tárgyat 1 fényév távolságba, az már kiváló teljesítmény lenne.
#4 ez óriási tévedés. Az idő múlása a megfigyelőtől függ. Az a bizonyos "nulla" időtartam csak a másik megfigyelőhöz képes igaz. Ha relativisztikus helyzeteket magyarázunk, relativisztikus fogalmakkal, és nem "normál" fogalmakkal kell fogalmaznunk.
Kedves kérdező, azon túl, hogy fentebb kaptál jó válaszokat a hibás kérdésedre, a hiba oka sajnos az, hogy úgy próbálsz egy témával foglalkozni, hogy kihagysz több hozzá vezető lépést. Ez a módszer örök félreértésekhez vezet, egy idő után annyira megszokod ezt, hogy meggyőződéseddé válik. Akkor pedig elvesztél. Maradj hát meg a helyes sorrendnél.
A fénysebesség az egy bizonyos sebesség nem egy távolság...
Egyébként 1 év de ez a mai technológiával lehetetlen.
re 5 szerintem meg a tévedés a te oldaladon van mert pont az ellenkezőjét állítod amit az ikerparadoxonnak nevezett idődilatáció is megmutat.
Te azt állítod hogy a kevésbé mozgó másik megfigyelő fogja azt tapasztalni hogy aki fénysebességgel utazott szinte 0 s alatt megtette az utat.
Ennek pont az ellenkezője az igaz mert az a bizonyos másik megfigyelő fog éveket várni azért mert a társa fénysebességgel szaladgált vagyis akárhogy nézed a dolgot mindig a nagyobb sebességgel mozgó test órája mutat kevesebbet azaz ami a megfigyelőnek 1év az a száguldónak lehet hogy csak 5perc vagyis valóban nem igaz hogy az 1 fényévre lévő bolygóra fénysebességgel egy évig tartana az út az utazónak.
Lehet hogy elkerülte a figyelmedet de a relativitás elméletében pont azzal próbálnak az idődben visszafelé menni (elméleti játék) hogy túllépetik veled a fénysebességet . Ez persze még senkinek nem sikerült de ha ábrázolod abban a bizonyos s t koordinátarendszerben ahol a 45°mindíg a fénysebességet jelenti ott is felhívják a figyelmedet hogy az út görbéd nem hajolhat meg 45°nál jobban azaz pl 40° ra mert az azt jelentené hogy a saját idődben visszafelé haladtál azon a szakaszon.
De ha nem így látod akkor elmondhatnád hogy miért nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!