Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan fizikai paradoxo...

Nefri kérdése:

Létezik olyan fizikai paradoxon, amelynek feloldhatatlansága bizonyított?

Figyelt kérdés
Tehát olyan ellentmondásos jelenség, amiről elméleti vagy matematikai úton be lehet látni, hogy a tudomány fejlődésétől függetlenül soha sem fogjuk tudni megadni rá a magyarázatot.

2013. márc. 11. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például, hogy mi volt a nagy bumm előtt.

Akármi is volt, mivel az általunk ismert tér, idő, fizikai törvények akkor alakultak ki, az előtte lévő dolgokról semmit sem tudunk megállapítani.

2013. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is az ősrobbanás volt az első gondolatom. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy be lenne bizonyítva, hogy a jövőben a technika nem jut-e el olyan szintre, hogy pl irányított körülmények között kicsiben létre tudjunk hozni egy ősrobbanással egyenértékű kísérletet, ahol a fizika szabályai a mostanitól eltérő, régi szabályok szerint működnek. Vagy esetleg tud vki linkelni erről valami anyagot, hogy ennek az elérése lehetetlen? Illetve jöhetnek még további példák is ha van vkinek ötlete.
2013. márc. 11. 22:02
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Hát ilyenkor elő szokták szedni az időutazással kapcsolatos paradoxont: visszamegyek a múltba és apám születése előtt megölöm nagyapámat, erre meg se születek, tehát nem tudom megölni, tehát nem hal meg, tehát megszületek, de akkor meg tudom ölni.....


Nagy valószínűséggel az idővel kapcsolatos fizikai ismereteink bővülése fel fogja oldani ezt a paradoxont is. A paradoxonok a fizikában általában annak a jelei, hogy az adott területet még nem ismerjük eléggé, ezért képtelenek vagyunk feloldani a LÁTSZÓLAGOS ellentétet.

Mivel ismereteink mindig is végesek lesznek, a megismerni való meg végtelen, mindig lesznek paradoxonok, de mindig újak.

2013. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha visszamentél az időben és megölted magadat akkor te már meg sem születtél nem létezel kitörölted magad. Mivel kitőrölted magad így nincs semmi ami visszamehetne megölni egy nem létező embert.
2013. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
#4: Nem követted végig a hurkot. Azzal, hogy nem születsz meg, az egész azt megelőző hurok is megszűnik létezni, tehát semmi sem akadályoz a megszületésben. Nem véletlenül paradoxon. Az ok-okozat önmagába kapcsolódik egy negatív szorzóval, mint egy Moebius-szalag.
2013. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!