Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megoldás? Egy téglatest...

Megoldás? Egy téglatest éleinek aránya 3:4:5. Térfogata 300cm3. Mien hosszúak az élek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Na "mienek"?

Ez a feladat annyira triviális, hogy nincs rajta mir magyarázni.

2013. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tudsz segíteni? mert én nem értem!
2013. márc. 5. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Az szerencse, mert ezen nem is nagyon van értenivaló.

Behelyettesítesz a téglatest térfogatképletébe, rendezed és kész is a megoldás.

2013. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ne haragudj de még mindig nem értem
2013. márc. 5. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Hogyan jön ki a 300? a*b*c

A arányokat tudjuk:3:4:5

Vagyis A oldal egyenlő 3 valami, B oldal egyenlő 4 valami és C oldal egyenlő 5 valami. Ezek a valamik egyenlőek. Nevezzük inkább X-nek. Vagyis 300=3X*4X*5X

Ha összeszorzod, akkor megkapod, hogy 300=60X. Ebből megkapod, hogy az X, a valami mennyi. Ezt a valami megszorzod 3-mal, és megkapod az A oldalt. Ugyanezt a valamit megszorzod 4-gyel, a B oldal arányával, és megkapod a B oldalt. Ugyanez a C oldallal.

2013. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm! =)
2013. márc. 5. 12:36
 7/15 anonim ***** válasza:
x*x*x jobb helyeken x^3, nem x...
2013. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
tök mind 1 ő segített te nem! ilyenkor meg már ne okoskodj!
2013. márc. 5. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok agyaska! Próbáltalak rávezetni, hogy gondolkodj, hidd el nem árt! Ezen a feladaton nincs mit nem érteni, le kell írni és meg van oldva, de te még erre sem vetted a fáradtságot, csak habzik itt a szád, hogy nem érted.

Erre jön valaki, aki beböfögi az amúgy hibás megoldást. Valóban, a leckéd kész van (hibásan), le van a gond, de te egy kicsit sem lettl okosabb.

Ezek után mg voltam olyan rendes, hogy szóltam, hogy hibás a megoldás és még én vagyok a bunkó, meg okoskodom...

Te ígyis-úgyis megbuksz, de ezek után segítsen neked a jó édes anyukád...

2013. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Shadow, ezt nagyon benézted...

Szó sincs hatványozásról.

A valamennyit jelöljük x-szel, ekkor ugyebár az élek rendre: 3-szoros, 4-szeres és 5-szörös. Ez SZORZÁS művelet, azaz 3x, 4x és 5x.

2013. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!