Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most merre tovább?

Most merre tovább?

Figyelt kérdés
Most 7.es vagyok,tehát még van egy évem hogy eldöntsem hova megyek tovább nem igazán vagyok képbe sulik terén de mindenképp tolmács akarok lenni...milyen sulik vannak illetve miket kell elvégezni ahoz h tolmács legyek? (sulik lehetőleg Gödöllő ,Eger ,Gyöngyös közelébe)
2013. febr. 13. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az általános iskola után evidensen egy érettségit adó középiskolába kell menned, ez lehet gimnázium vagy szakközépiskola. Az intenzívebb nyelvtanulás miatt célszerű lenne kéttannyelvű gimnáziumba vagy legalább nyelvi előkészítő osztályba menned.

De mivel ezek erős iskolák, igencsak bele kell húznod, ha azt akarod, hogy bármelyikbe is felvegyenek.

Persze nem ismerem a képességeidet, de írhattál volna több infót is (pl. hogy konkrétan melyik nyelvek érdekelnek); plusz a kérdésed tele van helyesírási hibákkal (7.-es, képbeN, aHhoz, közelébeN, mondatkezdő nagybetűk, ill. több vesszőhiba); és még csak nem is jól választottál kategóriát. Szóval szerintem először is feküdj rá a magyarra. :)

2013. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igen tudom hogy hibás volt :s helyesírásom 4-es.Am apukám német szóval amik érdekelnek az a német,angol és orosz nyelvek. :)
2013. febr. 13. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen. Én annyit tudok, hogy Aszódon volt francia kéttannyelvű a Petőfiben; nem tudom, még mindig megvan-e. A Törökben pedig (Gödöllőn) talán angol van. Bocs, most nincs már kedvem keresgélni a neten, de ezt te is meg tudod tenni (kulcsszavak: kéttannyelvű gimnázium + városnév, ill. nyelvi előkészítő osztály + városnév); elvileg a Google kiadja a lehetséges találatokat.

Vagy még jobb, ha bemész az iskola könyvtárába, és elkéred a továbbtanulási tájékoztató könyvet; ebből minden évben újat adnak ki, de előzetes tájékozódásnak jó.

Amúgy én azt javaslom, hogy lehetőleg helyben, azaz a lakóhelyeden válassz valamit, mert egy erős középiskola alapból elég húzós, nem okvetlenül hiányzik még hozzá a mindennapi ingázás. De ha nincs más lehetőség, akkor a környékben minél közelebb, annál jobb. Úgy számolj, hogy a napi 1 - 1 óra oda és vissza már elég fárasztó, de azért túlélhető; annál többet én semmiképp nem vállalnék be. (Volt részem mindkettőben, tehát tapasztalatból beszélek).

Koleszt pedig csak végszükség esetén ajánlanék, tehát csak akkor, ha abszolút nincs a környékben megfelelő középiskola.


A helyesírásodon csodálkozom, hogy négyes; gondolom, elég gyenge suliba járhatsz... Még egyszer: húzz bele. :)


Sok sikert. :)

2013. febr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!