Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, melyik a jobb:...

Mit gondoltok, melyik a jobb: a gyakorlat- vagy az elmélet-orientált oktatás?

Figyelt kérdés

Itt feltettem egy hasonló kérdést; sajnos csak egy hozzászóló válaszolt, ezért ide is betenném:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Szóval mit gondoltok?



#oktatási.rendszer
2013. febr. 10. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó, ha normális arányban van a kettő. A gyakorlati oktatás sem ér semmit az elmélet nélkül, és az elmélet sem ér semmit a gyakorlat nélkül.
2013. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs általában jobb. A legjobb az, ha az adott tárgy ismereteit a szükséglethez képest optimálisan lehet átadni. Ezt a tárgy jellege és a felhasználás célja adja meg. A funkcionálanalízis tudományos célú kutatásához például alapvetően elmélet, összehasonlító tudás szükséges, kevés gyakorlattal. De kísérleti fizika oktatása sok feladatmegoldás, labor nélkül nem sokat ér.
2013. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem "jobb". Viszont az arányuk nagyon fontos!


A magyar oktatásnak az a legnagyobb gondja (eltekintve a forráshiánytól...), hogy a gyakorlat aránya (pont a forráshiány miatt) annyira alacsony, hogy már az elméleti tudás kárára megy. Pl. mikor egy frissen végzett elektroműszerész azt mondja nekem, hogy ő integrált nyáklapot még csak képen látott, mert nem mutattak nekik élőben az egyetemen az siralmas.


Értelem szerűen azzal sem lennénk sokkal előrébb, ha látott volna nyáklapot de nem tudná hogyan működik.


Az az optimális, ha a megtanult elméleti tudást utána alátámasszák gyakorlattal! Csak, hogy a te példáid is beleillesszem, MO-n megtanítják a tudást de nem tanítják meg alkalmazni, míg az USA-ban nagyon célirányosan megtanítanak dolgokat kivitelezni, de a tudás az nagyon szűk, így fordulhat elő, hogy egy szakképzett villanyszerelő bármilyen elektromos problémát megold az USA-ban, de kis túlzással 2 gémkapcsot nem tud összeilleszteni, míg MO-n elméletben mindkét feladatra képes, a gyakorlatban meg egyikre sem...

2013. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is erre gondoltam! És szerintem az USA és már sok európai országban is átvett angol-szász rendszer jobb a poroszosnál! Az egy vicc ami itt megy, arra hivatkozva, hogy milyen hülyék az amerikaiak. Viszont a linkelt kérdésben is írtam, hogy már a finnek is átvették a gyakorlat-orientált képzést!
2013. febr. 10. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg nincs különbség az elmélet és a gyakorlat között.

Gyakorlatilag van.

2013. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Viccet félretéve...


Egy nagyon erős, elméletorientált képzés lehetővé tenné azt, hogy onnantól könnyű legyen bármilyen gyakorlati tudást elsajátítani. Ez fordítva nem igaz.


Ezért szerintem az elméletnek kell minél erősebbnek lennie (feltéve, hogy a közölt tudás hasznosítható a gyakorlatban), és a gyakorlatból egy alap szintet tartani, de azt nem erőltetni.

2013. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!