Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Golyóálló maszk?

Golyóálló maszk?

Figyelt kérdés

Egy olyan maszk ami két 3mm-es acéllemezből áll, közte egy kevlár réteggel milyen védelmet nyújt kisebb akliberű pisztolyok ellen (ha nem számítjuk a lökéshullámot)?

ilyen felépítéssel:

3mm-es acéllemez -- kevlár -- 3mm-es acéllemez



2013. febr. 5. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

A maszknál az a baj, hogy ha odaraksz egy acéllemezt, az deformálódni fog. És nagyot üt. Nagyon nagyot. Mellkasnál is szinte mindig csontot tör (de lórúgással ér fel) egy találat. Ugyanez arcnál sokkal veszélyesebb.


Az acéllemez egyáltalán nem jó ötlet. A töltények felfogásánál az a lényeg, hogy az adott anyag rugalmas, és minél nagyobb szakítószilárdságú legyen. Az acélra ezek nem igazak - ergo az szépen hátrarepül a tölténnyel, és lezúzza az arcodat.

2013. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ráadásul a golyóálló mellényekben van még egy keveset emlegetett, de nagyon fontos réteg: egy meglehetősen vastag kerámia pajzs, amelynek jelentős energiaelnyelő hatása van, miközben összezúzódik a becsapódástól.

Az acél-kevlár-acél szerintem sem működik, vagyis túl vastag, nehéz és praktikátlan maszk lenne, ami golyóálló lenne (és akkor is kiütne egy találat).

2013. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy éreznéd magad, ha arconba... vágnának egy baseballütővel. Nagyjából hasonló erőt képviselne egy viszonylag kis kaliberű fegyver által kilőtt golyó becsapódása is.

Nem beszélve arról, hogy egy ilyen maszknak a tömege nagyjából 3 kiló lenne. Nem tűnik nehéznek, de igen jó nyakizmok kellenének hozzá, hogy megtartsd - főleg ha még arcon is lőnek közben.

2013. febr. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kalmj ***** válasza:

[link]


Egy ilyen textilből simán lehetne csinálni, gondolom. Egy arab emberen fel se tűnne, de ha célzott lővést adnak le, még mindig szemen lőhetnek.

A travel channel-en be is mutatták az egyik ruhát. A ruhához érintett pisztollyal lőtt és a melós nem vérzett. Nem úgy, mint itt [link]

2013. febr. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
Mondjuk még mindig jobb ha baseball ütővel csapnak arcon, mintha arcba lőnének.
2013. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen maszk:


http://www.youtube.com/watch?v=uz_SjahiAnM


Egy csonttörés szerintem jobb, mint ha az agyadban áll meg(ha egyáltalán megáll) a lövedék.


Itt van egy olyan, amit Afganisztánban is használnak:


https://www.youtube.com/watch?v=fAK_MqfP100

http://www.youtube.com/watch?v=-QM1g80TVcQ

2013. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Maszk viselése közben gondoltam azt a baseballütős dolgot, nem anélkül... Mivel a 6 mm-es (vagy 2x3 mm-es) acéllemez kis kaliberű fegyvertől nem szakadna át, főleg akkor nem, ha ólommagvas lövedékkel lőnek. Márpedig a kis kaliberű fegyverekbe ritkábban használnak acélmagvas lőszert. Így az agyadba se hatolna be a golyó. Viszont kábé egy baseballütővel történő izmosabb ütés energiájához hasonló nagyságrendű erőt fejtene ki a fejedre nézve, jó eséllyel mindkettő zúzódást, csonttörést okozna, de valószínűleg nem halnál meg. Viszont valószínűleg mindkettő ugyanúgy harcképtelenné tenne.


Elnézést a félreérthető fogalmazásmódért :)

2013. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (amik tényleg érdekesek). Viszont tegnap este elég butaságot írtam... (visszagondolva nem tudom, miért pont golyóállót írtam)


Repeszekre gondoltam pl. egy robbanásból (ha nem közvetlen melletted robban). Például mikor egy gyalogsági gránát robban, az ugye először "felpattan" és a levegőben robban, szétszórva a sok repeszt ami igen veszélyes és ha ezek a repeszek találnák el az maszkot... Esetleg ha az arcod mellett zúznak be egy ablakot vagy egy ütéstől megvédjen. Golyót (ha egyáltalán kapna) csak nagyobb szögből kapna.


Az acél tényleg lehet túl nehéz lenne, de akkor milyen "olcsóbb" anyaggal lehetne helyettesíteni?

2013. febr. 6. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes link: [link]

Itt a golyóállósági skála: [link]

(ha jól értelmezem a dolgot egy ilyen maszk a .44-es Magnumot is megfogja, de az oldal nem ír a sérülésekről)

G.

2013. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!