Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak kis kártyák és van...

Vannak kis kártyák és van vagy 140-150 és azt nagy tudni kell szerintetek mennyi idő alat tudom meg tanulni? (lent)

Figyelt kérdés

mert a tanulás nem nagyon megy szerintetek hogy tanuljam meg év végéig tudni kell mindet mert szokot év köz be is ilyen kis dogák is lenni szerintetek hogy tanuljam meg szerintetek?



Nagyon fontos lenne köszönöm előre 13/F remérem tudtok segitenni



2013. febr. 3. 20:25
 1/8 A kérdező kommentje:

történelem

pl.1789 nagy franciai foradalom

wesselényi miklós : árvizi hajós meg ilyeneket kell tudni

2013. febr. 3. 20:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik osztálytársam kis 8×8 centis papírlapokra jegyzetelt 6 pontos talpas, roman stílusú betűkkel (lassan és tömören, de tényleg átgondoltan és szépen). Na ilyen cetlikből kb. 4 év alatt tanulnál meg 150-et.


Viszont amikor rászántam magam, hogy megtanulom a világ fővárosait (ez kb. 200 darab 2 szavas cetlinek felel meg), akkor egy hónapon belül megvoltam úgy, hogy tényleg betéve, kapásból tudtam az összeset betűre pontosan.


Szóval jó volna, ha pontosítanád a kérdést, és megmondanád, hogy mit kell megtanulnod.

2013. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Upsz… Bocsánatot kérek, a megjegyzésedet még nem olvastam az előbb!


Akkor ez ilyen főváros szintű cucc. Javaslom, hogy próbáld meg minél többször felidézni őket, esetleg Excelben könnyű „számonkérő” táblázatot csinálni, az is segít ha te gépeled be a cetliket (ha gondolod, akkor gifben ügyesen át tudom küldeni az Excel táblázatomat a fővárosokról, sablonnak jó… Meg lehet, hogy a föcitanárod is agyfaszt kap egyszer. – Mondjuk én pont töritanárnak tanultam őket… Folyton jöttek az általános műveltséggel).


Ezenkívül nagyon sokat segít, ha a törikönyvet is olvasod közben, hogy tudd mikor mit csinált, hogy élt, merre járt. Egyrészt így érheti el tényleg a célját ez az eszetlen magoltatás, másrészt sokkal könnyebben is fog menni. Fővárosoknál én is csomót néztem a világatlaszt, amúgy nagyon nyers lett volna.

2013. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de Szerinteted hogy tanujam meg mert nem sok időm van mert rá huzok a tanulásra meg minden muszály rá huznom mert nehéz tanulnom nekem szerinted hogy tanujam szerinted hogy tanujak hétvégén sokat vagy hétköz nap vagy hogy ?
2013. febr. 3. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt simán lehet tanulni folyamatosan. A buszon is lapozgathatod a cetliket, vagy esténként biztos szoktál az interneten lógni (most is azt teszed), ehelyett írogatod az Excel-táblába, ha összekavarodsz valamin, akkor belelapozol a törikönyvbe. Időnként a szüleidet is megkérheted, hogy kérdezzenek ki, vagy az osztálytársaidat, főleg hogy nekik is meg kell tanulni.


Na, szóval ezt tudod tanulni holtidőben is.


„Hétköznap vagy hogy?” – Hogyhogy hogy? Biztos van valami szabadidőd, vagy legalább olyan időd, hogy az agykapacitásod nem sok minden másra tudod használni (a busz ilyen szokott lenni…), ha más nem, akkor a magyaróra – a helyesírásodat elnézve simán ráérsz ilyenekkel foglalkozni.

2013. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát tanulgatom 1 hónap alat naponta 5 és akór meg is tudnám tanulni de mindig meg feletkezek róra :/
2013. febr. 3. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne naponta 5, hanem mindennap, minél több, és akkor nem áll fenn a veszély, hogy megfeledkezel róla, meg elég hamar lesz esélyed bármelyik kérdésre jól válaszolni, ami folyamatosan növekedni fog, és hónap végére 90% fölött lesz. NE ESS PÁNITBA!
2013. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ha tudtok még irjatok hogy tanuljam meg
2013. febr. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!