Az állatorvosin mennyit kell tanulni?
Te annyira hülye vagy, hogy az már fáj.
1. Az OLDAL az nem mértékegység. Egy oldal lehet olyan, mint a telefonkönyv egyik oldala, vagy egy színes fénykép, alatta valami magyarázat, mondjuk egy egészséges meg egy beteg szövet metszete.
2. A ZH nem szabványos valami, hanem olyan, mint egy középiskolai dolgozat. Vajon van-e értelme annak, hogy egy középiskolai dolgozatra hány oldalt és hogyan kell megtanulni. Az egyetemi tárgyak eléggé különbözőek, kb mint a matek meg a töri.
Elég változó, hogy egy zh-ra mennyit kell tanulni, ez tantárgytól függ, meg attól, hogy az adott tárgyból több zh is van, vagy csak egy, mert ha csak a félév végén van egy ,akkor nyilván többet kell rá tanulni. Pl. Első félévben úgy emlékszem, hogy anatómiából és kémiából írtunk zh-t. Anatómiából hármat, kémiából kettőt. Azt nem tudom pontosan megmondani, hogy hány oldal volt, de anatómián egy zh egy témakörből volt: csontok két részre bontva, a harmadikon pedig ízületek. Kémiából a gyakorlati anyagból volt zh, ez egy vékonyabb könyvben van benne, plusz ezen voltak számítások is, de amint már írtam, ez is két részre osztva, szóval nem volt olyan vészes. Anatómiát egyébként mindenképpen folyamatosan kell tanulni, mert lehetetlenség egyszerre mindent a fejedbe tömködni :). Második félévben már volt élettan is, ebből jó néhány zh-t írtunk. Ebből diasoron kaptuk meg az anyagot, egy zh-ra átlagban 200 dia jutott. Második évben biokémiából van zh, mind a két félévben a félév végén, az első nekem kb. 70 oldal volt a füzetemben, a második ennek a duplája. Harmadik évben gyógyszertanból van 2 zh, az elsőre kb 70 oldalt kellett a könyvből megtanulni, a másodikra azt hiszem ennek a dupláját. Eddig tudom felsorolni, mert én most itt tartok :). Ezek csak a fontosabbak, ezen kívül vannak még kisebb zh-k (pl. informatika, biomatematika), plusz néhány tantárgyból minden gyakorlaton számonkérés van (pl. kémia, biokémia, élettan stb.). Ha jól beosztod az idődet, akkor a szorgalmi időszak nem annyira vészes. Én a nagyobb energiákat a vizsgaidőszakra tartalékolom, mert az viszont elég kemény. Szerencsére a tanulás nagy része tényleg tanulás, nem magolás, viszont van néhány tantárgy, amiből csak magolni lehet (pl. állattan, agrárgazdaságtan), de ezeket is túl lehet élni.
Remélem ezzel segítettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!